Σταμάτησε στην Επανομή το σερί της Δόξας Ελπίδας-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή με 83-74 της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου, στον αγώνα που άνοιξε την δέκατη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό στα τρία πρώτα δεκάλεπτα με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με μικρή όμως διαφορά. Στο τέλος μπήκαν τα σουτ των γηπεδούχων που ήταν το καθοριστικό στοιχείο της επιτυχίας, παρά το γεγονός ότι τραυματίστηκε ο Τουβετζίδης στο 19ο λεπτό.
Δεκάλεπτα: 17-20, 42-44, 63-61, 83-74
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ(Δεμερτζής): Κωνσταντινίδης 18(2), Παρασκευόπουλος 8(2), Δουβής 3(1), Τουβεντζίδης 7, Παπαϊωάννου 6, Καργόπουλος 3, Γιαννακός 17(5), Νικητιανός, Διαμαντής 17(1), Καβαρδίνας 4, Λάτσιος .
ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ZIKSTER (Τουλούμης): Βάσκος 12, Πλιόσκας 2, Αλεξιάδης 6, Κεραμίδης 14(2), Καραγιαννίδης, Κανλής 13(1), Χρηστίδης 5(1), Λύτας 9(1), Καλφαλίδης 11(3), Χατζηβρέττας 2.