«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι παίδες του Μαντουλίδη

Πολύ καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Μαντουλίδη ξεπέρασαν το εμπόδιο της μικτής ΕΚΑΣΘ επικρατώντας με 85-63.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στην αρχή με τη μικτή να προηγείται με 34-36 στο 16ο λεπτό. Ένα σερί 11-0 των γηπεδούχων σε τέσσερα λεπτά και ένα ακόμη με 24-8 στην τρίτη περίοδο (εκεί όπου ο Γεωργιάδης σημείωσε τους 15 από τους 25 πόντους του), «καθάρισαν» το παιχνίδι.
Δεκάλεπτα: 23-18, 45-36, 69-44, 85-63
Διαιτητές: Σελεβός-Βασιλόπουλος
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Κοσμάς-Παπαευσταθίου): Κιώτης 2, Φόρογλου 9(1), Γεωργίου 7, Γκαβέζος 9,  Καραδανάς 3, Τζιοβάρας 2, Φώτης 9(1), Γράντας 9, Κεπαπτσόγλου 2, Πεταλάς 10, Γεωργιάδης 25.

ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΘ(Κοτανίδης-Χριστοφορίδης): Γουναρόπουλος 18, Παπαοικονόμου 6, Χατζόπουλος 8, Παλιασχάνης 5, Γκούθας 2, Κυριακίδης, Ιατρίδης 2, Αλτίνης 7(1), Δέτσικας 7(1), Καλομιτσίνης 6, Πατσιαβούρας 2.