Στο ρελαντί ο Σ.Ε.Θ.

Παρά την αγωνιστική απραξία των δύο εβδομάδων οι εκτελωνιστές χρειάστηκαν μόλις ένα ημίχρονο για να περάσουν από την Μίκρα με αντίπαλο τους υπαλλήλους της Εθνικής τράπεζας καθώς επιβλήθηκαν με 61-82.

Με το ταμπλό στο τέλος του ημιχρόνου να γράφει 23-50 ο Σ.Ε.Θ. πήρε το… πόδι από το γκάζι και έδωσε την ευκαιρία στην Eθνική να ρίξει την διαφορά κάτω από τους είκοσι πόντους. Η προσπάθεια όμως των γηπεδούχων δεν είχε αντίκρισμα και έτσι  το τελικό σκορ ήρθε για τους πρωταθλητές.

Σε ακόμη έναν αγώνα ξεχώρισαν οι Ταρνανίδης, Ιωακειμίδης, Βλάχος και Καπνιάς ενώ θετική παρουσία εντός των τεσσάρων γραμμών είχαν οι Ελευθεριάδης και Ψαρρόπουλος.

Στους προσωπικούς πόντους ο Ταρνανίδης σημείωσε  24, ο Βλάχος 16, ο Ιωακειμίδης 12, ο Φραγκουλίδης 12, ο Καπνιάς 9, ο Ελευθεριάδης 5 και ο Ψαρρόπουλος 4,  ενώ αγωνίστηκαν και οι Κ. Κρητικόπουλος Τσιταμπάνης, Χωρινός, Κατσούρας, Δ. Κρητικόπουλος.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-18, 23-50, 41-61, 61-82.