Ντέρμπι μέχρι το 28ο λεπτό στην Πυλαία-Ανετη επικράτηση για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στη συνέχεια

Ο ΠΑΟΚ ζορίστηκε μέχρι το 28ο λεπτό όταν το σκορ ήταν 43-44, αλλά στη συνέχεια επικράτησε εύκολα 72-52 του μαχητικού Ολυμπιακού Βόλου.

Ο ΠΑΟΚ με υπεροπλία στο ζωγραφιστό (48-34 στα ριμπάουντς και εξαιρετική πάλι τη Μπροκ) και με διαδοχικά τρίποντα από τις πολύ καλές  Καλαμπάκου και Τελίδου ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Η Σουλτάνη έκανε καλό παιχνίδι ενώ οι Θεσσαλές είχαν 0/12 τρίποντα. Στο 28ο λεπτό αποχώρησε με τραύμα στο πόδι η Ταντουρόφσκα. Στο τέλος του αγώνα υπεβλήθη ένσταση από τον Ολυμπιακό γιατί όπως ανέφεραν δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο. Από τη μεριά τους οι διαιτητές έγραψαν ότι ο γιατρός υπήρχε κανονικά και το ίδιο υποστηρίζουν και οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ.
Δεκάλεπτα: 20-19, 31-33, 52-44, 72-52
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή,  Τελίδου 15(3/7τρ), Καλομιτσίνη 5(1), Σπανίδου 11(1), Καλαμπάκου 15(1/3τρ.,7 ασίστ 2 κλεψ.), Γαβρίλη, Ράτζα Ι. 3(1), Νάστου 2, Ράτζα Τ. 3(1), Tσελεμπή 2, Μπροκ 16 (6/10 διπ., 4/7 βολ. 18 ριμπ.).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 5, Αρτεμισίου, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 18 (9/14διπ.), Θωμά, Ταντουρόφσκα 4, Ζέρβα 11 (13 ριμπ.), Ζήτη, Δεληγιάννη 14.