Μεγάλο «διπλό» στη ΜΕΝΤ για το Θερμαϊκό Θέρμης-Απίστευτη εμφάνιση της Ανταβαλή

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Θερμαϊκός Θέρμης επικράτησε στη ΜΕΝΤ με 49-55. Ως το 25ο λεπτό η ΜΕΝΤ είχε το προβάδισμα ενώ στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν ντέρμπι.

Η γηπεδούχος πέρασε μπροστά με 46-41, όμως σε τρία λεπτά με σερί 0-8 το σκορ πήγε στο 46-49. Καθοριστικό το τρίποντο της Κιζιρίδου στα 54’’  και η ψυχραιμία της Τσαλοπούλου στις βολές. Η Ανταβαλή έκανε ρεκόρ πετυχαίνοντας 18 πόντους.
Δεκάλεπτα: 15-7, 28-20, 38-34, 49-55
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης Β., Τεμέλκου.
ΜΕΝΤ (Διαβολεμένου): Δεβετζόγλου 4, Ριτζαλέου 15(1), Καμπίτση 6(2), Καβακίδου, Πεταχτή, Παπαγεωργίου 1, Δημητρακοπούλου 2, Σωτηριάδου 7, Σταματιάδου 11(1), Πασχάλη 3.
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Βαχαροπούλου): Γεωργιάδου 2, Αμπατζίδου 4, Τσαλοπούλου 11(1), Ιγνατίου 2, Κάνουλα 10, Μπανταλάκη 4, Κυζιρίδου 8(2), Ανταβαλή 18.