Πήρε το θρίλερ στην παράταση η αήττητη Αναγέννηση Φαλήρου

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στο Πανόραμα με την Αναγέννηση Φαλήρου να επικρατεί μετά από παράταση με 67-69 της ΡΒΑ.

Δύο βολές του Κυριαζίδη ήταν αυτές που οδήγησαν τον αγώνα στο τελικό 58-58, ενώ στην παράταση δύο τρίποντα σε κρίσιμα σημεία, ήταν αυτά που έδωσαν τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Οι γηπεδούχοι που έχουν παράπονα από την διαιτησία, είδαν τέσσερις παίκτες τους να αποβάλλονται με πέντε φάουλ έναντι ενός των νικητών.
Δεκάλεπτα: 10-14, 29-23, 45-41, 58-58(κ.α.), 67-69
Διαιτητές: Κατσιάνης-Στρατόγλου
ΡΒΑ(Γιαννάκης): Τεντσος 1, Σουρμελίδης 11(3), Καρτάκας, Πεστρακυλλίδης 6(1), Παράσχου 3, Ρόκκος 21(1), Σιούτας 1, Χαρμπής 8, Αναστασιάδης 12(1), Κανάρας 1, Τσακιρίδης 3.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΛΗΡΟΥ(Καννάβης): Κοντονίκος 3(1), Μάστορας 4, Πρατσινάκης, Κυριαζόπουλος 11(2), Μαργώνης 10, Κυριαζίδης 10, Ντερβίσι 19, Γογκάκης 11(2), Κατιγκάς, Μεργούλης 1.