«Διπλό» στην παράταση για το παιδικό του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Ντέρμπι το ματς στο Ωραιόκαστρο μεταξύ των παίδων του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού και του ICBS με τελικό νικητή τον πρώτο που επικράτησε ύστερα από παράταση με 57-64.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν δυνατά και να πάρουν μία μικρή διαφορά που δεν την διατήρησαν στις τελευταίες περιόδους. Ο Ολυμπος κέρδιζε με 50-55 αλλά με ένα τρίποντο και δύο βολές του Πίκουλα το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Οι γηπεδούχοι έχουν σοβαρά παράπονα από την διαιτησία καθώς όπως υποστηρίζουν, «πήρε λάθος αποφάσεις στα κρίσιμα λεπτά και φόρτωσε με ανύπαρκτα φάουλ βασικούς τους παίκτες»
Δεκάλεπτα: 14-16, 29-26, 45-43, 55-55(κ.α.), 57-64
Διαιτητής: Λαϊδης
ICBS 2009(Τσικίνας): Λάζος, Παπαδόπουλος, Μικρόπουλος 6, Σοφικίτης, Παπαθανασίου, Βασιλειάδης, Καραγιαννίδης 4, Λυπιρίδης 31(1), Χατζηλίδης, Παπουνίδης, Πίκουλας 16(1).
 ΌΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Μακαλέκας): Παγοντζίκης 5(1), Γαλάκτιος 10, Φαχιρίδης 17, Αραβίας, Δεμπερδεμίδης 12, Παναγιωτόπουλος, Τζελέπης, Κουλεμάνης, Παγοντζίκης, Κοντούρης 8, Κοκονέση, Αρβανιτίδης 12.