Δια χειρός Σαρακατσάνου η λύτρωση για το Αδενδρο

Λίγο έλειψε να πετύχει την πρώτη της νίκη η ΜΕΝΤ, καθώς ηττήθηκε στο Αδενδρο μόλις με 62-60 από τον Γαλαξία. Το πρώτο δεκάλεπτο άνηκε στους γηπεδούχους που προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά. Στη συνέχεια η ΜΕΝΤ άρχισε να μειώνει και πέρασε μπροστά ακόμη και με έξι πόντους στην τρίτη περίοδο.

Το τελικό χτύπημα στην «Ενωση» έδωσε με τρίποντο ο Σαρακατσάνος 21 δεύτερα πριν το τέλος, όταν έκανε το 62-58 και στη συνέχεια απλά διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 22-10, 28-27, 46-49, 62-60
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γιαννάκης
ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ(Ροδάς): Τζόλος 9(3), Σαρακατσάνος 11(3), Παπαδημητρίου 17(2), Κραμπής 7(1), Καλπαξής 16, Βλάχος, Παυλίδης 1, Οικονόμου.
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Αμπατζάς 4, Γεωργιάδης 26(2), Ιωαννίδης, Αγγελόπουλος 8(2), Παπαδόπουλος 9(3), Μπουραζάνης 8, Μέλλιος 5(1).