Πήρε το ντέρμπι στη δεύτερη παράταση ο Απόλλων Καλαμαριάς

Απίστευτο παιχνίδι στην Καλαμαριά με τον Απόλλωνα να επικρατεί του Αρη στη δεύτερη παράταση με 72-70. Οι γηπεδούχοι είχαν εντυπωσιακό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι «κίτρινες» ροκάνισαν σιγά σιγά την διαφορά και έφθασαν να προηγούνται και με έξι πόντους στο 37ο λεπτό.

Ο Απόλλων κατάφερε να ισοφαρίσει και το παιχνίδι πήγε στις παρατάσεις. Στο τέλος της δεύτερης η Καζαντζή διαμόρφωσε το τελικό σκορ, έξι δεύτερα πριν το σφύριγμα της κόρνας.
Δεκάλεπτα: 11-5, 31-20, 39-34, 52-52(κ.α.), 60-60(α΄ παρ.), 72-70
Διαιτητές:  Τριανταφυλλίδης-Πράττος
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νόμικος): Αραμπατζή, Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου 6, Θεοδωρίδου 5(1), Καλαντίδου 23, Νότη, Παλλάνη, Νικολαϊδου 5, Καϊμακτσή 14(1), Καζαντζή 9, Νασουφίδου, Φλώρου 6.
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 22(3), Τσινέκε Ε. 2, Πολύχρου 11(3), Αντωνιάδου Α. 8, Τσαμπάκου, Αντωνιάδου Σ., Τσινέκε Κ. 3, Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 4(1), Χρηστίδου 6, Σταμπουλίδου 14(1).