«Καθάρισε» από τα 6.75 ο Μαραθώνας

Υστερα από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι ο Μαραθώνας επικράτησε εκτός έδρας του Ατρομήτου Τριαδίου με 49-57 και συνεχίζει αήττητος στον όμιλό του στην Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην τελευταία περίοδο όταν το 38-37 υπέρ των γηπεδούχων μετατράπηκε με καταιγισμό τριπόντων (έξι) και ένα δίποντο στο τελικό σκορ. Τα συνολικά τρίποντα του αγώνα ήταν 0-12 υπέρ των νικητών. Ο Ατρόμητος έπαιξε χωρίς τον Ντίντα που ήταν άρρωστος ενώ ο Τσαμπαρλής τραυματίστηκε στο 17ο λεπτό.
Δεκάλεπτα: 14-13, 21-22, 36-37, 49-57
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Λόλι
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ(Βαχαροπούλου): Τσαχουρίδης Πετ., Σπυριδόπουλος 2, Μουτσέλης Μ., Μπάλλας 6, Μαρκίδης 9, Τσαχουρίδης Παν. 8, Κούμαλας 2, Μάντης, Ζαχαριάδης 2, Τσαμπαρλής, Δεμίρης, Μουτσέλης Γ. 20.
ΜΑΡΑΘΩΝ (Καρβουνάρης): Καρβουνάρης 15(3), Μαρινίδης, Καλτσίδης, Χατζηδημητράκης 3(1), Μπαξαδάκης, Παναγιοτόπουλος Β., Μαργαρίτης 1, Γάτος 20(5), Παναγιωτόπουλος Θ. 11(3), Τσιόγκας, Καραγιάννης 7.