Περίπατος για τους εφήβους του ICBS

Πολύ καλύτερο το εφηβικό του ICBS επικράτησε με άνεση της ΗΟΟΡ όπως δείχνει και το τελικό 89-48.

Το ICBS μπήκε χαλαρά στην πρώτη περίοδο πράγμα που το αφύπνισε στην συνέχεια. Η κακή άμυνα του στην δεύτερη περίοδο έδινε ακόμα ελπίδες στους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και με καλή άμυνα και με δυνατή επίθεση που ρύθμιζαν οι Ιατρίδης και Πίκουλας κατάφεραν να πάρουν την διαφορά.

Αξιοσημείωτο του αγώνα είναι ότι δεν είχε κανένα τάιμ-άουτ με αποτέλεσμα το ματς να ολοκληρωθεί μέσα σε 50 λεπτά.
Δεκάλεπτα: 16-8, 41-26, 68-34, 89-48
Διαιτητές: Λουδουδιάδης-Καρμπά
ICBS 2009(Τσικίνας): Κακλαμάνος 7, Παπαδόπουλος 4, Χριστοφή 9, Ιατρίδης 36, Πιπιλιαγκόπουλος 3, Πίκουλας 30(3).
HOOP(Αποστόλου): Γεωργίου, Σιώκατας 13, Καμπουρόπουλος 6(2), Δαμδάς 2, Αναστασιάδης 4, Καμπάς, Αθανασιάδης 21(3),Κ ατσιμάνης 2, Τουλουμενίδης, Σέρκος.