Χωρίς προβλήματα ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε με 67-48 του Παναθλητικού στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α1 γυναικών. Ο «Δικέφαλος» πήρε σημαντικό προβάδισμα μετά την δεύτερη περίοδο και το διεύρυνε μέχρι το φινάλε.

Για τις νικήτριες εξαιρετική ήταν για άλλη μια φορά η Μπροκ (έκανε πάλι νταμπλ νταμπλ), ενώ πολύ καλές ήταν οι Τελίδου και Κατωπόδη. Από την ομάδα των Συκεών ξεχώρισε μόνο η Γκιμπς. Οι συμπαίκτριές της αφιέρωσαν τη νίκη στην Δήμητρα Τελίδου που έχει την ονομαστική της γιορτή, ενώ στα αξιοσημείωτα του αγώνα η επάνοδος της Καλαμπάκου που αγωνίστηκε για δέκα λεπτά μετά την περιπέτεια με την υγεία της.
Δεκάλεπτα: 12-9, 37-26, 54-36, 67-48
Διαιτητές: Θεοδώρου-Σιταρίδης
ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Κυρατζή, Τελίδου 17 (5/5β. 4/7τρ., 2ασ., 2κλ. 1ταπ.), Καλομιτσίνη, Σπανίδου 5, Καλαμπάκου 4, Κατωπόδη 8(12ρ., 6ασ., 1ταπ.), Νάστου 5, Πετρίδου, Τσελεμπή 4, Μπροκ 24 (4/7β., 10/12δ., 12ρ., 2ταπ.).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 2, Γκιμπς 19(5/6β., 7/10δ., 3κλ., 1ασ.), Αναστασιάδου, Τόσκα 6, Τσαμπούρη 3, Κωστανάκη 2, Ταρπάγκου 4, Ρούσσου, Καζαντζίδου 12.