Βήμα ανόδου για την Δόξα Ελπίδας Ευόσμου

Πολύ καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα η Δόξα Ελπίδας επικράτησε στον Εύοσμο με 69-58 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου και έκανε το 1-0 στον αγώνα μπαράζ για την άνοδο στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.
Οι παίκτες του Γιώργου Τουλούμη που ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην πρώτη περίοδο πήραν μια διαφορά μεγαλύτεροι των δέκα πόντων την οποία διεύρυναν ακόμη περισσότερη στο τρίτο δεκάλεπτο, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν την Παρασκευή στις 21:30 στο Νέο Ρύσιο, όπου με νίκη η Δόξα Ελπίδας κατακτά την άνοδο, ενώ αν επικρατήσει η Αναγέννηση θα υπάρξει και τρίτο παιχνίδι στον Εύοσμο.
Δεκάλεπτα: 28-17, 39-28, 58-39, 69-58
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Ζάνεβ
ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ZIKSTER (Τουλούμης): Κεραμίδης 11(1), Καλφαλίδης 4, Βάσκος 14, Χατζηβρέττας 10(2), Μπέλλος 12(1), Λύτας 15(2), Γαρδάνης, Κυριακίδης, Αλεξιάδης 3(1).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Καρδομάτης-Καραμούδας): Μουτσέλης 4, Ουρκέρογλου 10(1), Λιαλιάρης, Τζινιέρης 8(2), Μπατσιούδης 3(1), Θεοδώρου 8(1), Μυτιληναίος Β. 1, Σκόνδρας 2, Μυτιληναίος Α. 4, Τσολακίδης 9, Ουγουρλόγλου 5, Κούτλης 4.