Ενημέρωση για τα παιχνίδια ΜΕΝΤ-ΕΟΣ, Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Ποσειδών Μηχανιώνας και Θερμαϊκός Θέρμης-Ναύαρχος Βότσης

Στη ΜΕΝΤ ο ΕΟΣ προηγείται με 7-9 της τοπικής ομάδας στον τέταρτο αγώνα για τον πρωταθλητή της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα της Σταυρούπολης προηγείται με 2-1 νίκες.

Στο 16ο λεπτό η ΜΕΝΤ είναι μπροστά στο σκορ με 17-16, ενώ τραυματίστηκε στο πρόσωπο η Ιωάννα Θωμά και έφυγε για ράμματα.
17-18, 3:08 για το τέλος της δεύτερης περιόδου.
Τελείωσε η δεύτερη περίοδος με το σκορ να παραμένει ίδιο.
Τέλος του αγώνα
Η ΜΕΝΤ έκανε το 2-2 και οι δύο ομάδες θα παίξουν πέμπτο αγώνα στην Ηλιούπολη για τον πρωταθλητή...

Χωρίς Μπέλλο, Βάσκο, Αλεξιάδη και τους τραυματίες η Δόξα Ελπίδας Ευόσμου που παρουσιάστηκε με έξι άνδρες και έξι εφήβους και παίδες ηττάται με  30-42 στο ημίχρονο από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας στον αγώνα που διεξάγεται στην ΕΚΟ για την τρίτη θέση της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.
Τέλος της τρίτης περιόδου, 56-61 η Μηχανιώνα, αλλά οι βασικοί της Δόξας Ελπίδας έχουν τέσσερα φάουλ, ενώ είχαμε και αρκετές τεχνικές ποινές σε βάρος τους.
Τελος του αγώνα, νίκη για την Δόξα Ελπίδας με 82-76

Στο ημίχρονο Θερμαϊκός Θέρμης-Ν. Βότσης 39-33. Τελικό 69-82 νίκη και άνοδος στην Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών για το Ναύαρχο Βότση.