«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι παμπαίδες του ICBS

Με το ευρύ 56-32 νίκησε η ομάδα παμπαίδων του ICBS στην έδρα της το Ασβεστοχώρι.

Παρόλο που από το σκορ φαίνεται ότι η νικήτρια ομάδα είχε εύκολο έργο, στο πρώτο δεκάλεπτο δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα καθώς βρέθηκε να χάνει 10-18. Ομως άλλαξε πρόσωπο στις τρεις επόμενες περιόδους. Στην δεύτερη οι γηπεδούχοι συμμάζεψαν την διαφορά, στην τρίτη περίοδο καθάρισαν το παιχνίδι με τρία συνεχόμενα τρίποντα του Πίκουλα αλλά και με πολλές διεισδύσεις των Σταυρόπουλου και Σαββίδη ενώ αμυντικά οι Χανιώτης και Παπαδόπουλος ήταν εκπληκτικοί. Στην τέταρτη περίοδο έκαναν ουσιαστικά… τουρισμό και κρατούσαν την διαφορά στους 20-25 πόντους.
Δεκάλεπτα: 10-18, 21-21, 42-25, 56-32
Διαιτητής: Κουτσουρίδης
ICBS 2009 (Τσικίνας-Κουρτίδης): Λουκάς 2, Παπαδόπουλος 1, Μουτσιάνας, Ελευθεριάδης, Σταυρόπουλος 16, Αποστολίδης, Χανιώτης 6, Σοφικίτης, Σαββίδης 12, Χατζηλίδης 4, Καραγιαννίδης 2, Πίκουλας 13(3)
ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ (Φωτιάδου): Φουρκιώτης 9, Πέγιος 6, Νικολάου 5, Φριλίγγος 2, Λιόγκου, Ρέππας, Παλιαχάνης 10, Καραπαναγιώτης, Κατσαδούρης, Κακατέλης.