Πέρασε... αλώβητος από την Τριανδρία ο ΣΕΘ

Ο Σύνδεσμος Εκτελωνιστών Θεσσαλονίκης πέρασε αλώβητος από το 25ο Δημοτικό της Τριανδρίας καθώς επικράτησε με 62-48 της Θέμιδας παραμένοντας έτσι σε τροχιά τίτλου.

Οι Εκτελωνιστές είχαν την πρωτοπορία στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα και απλώς τους καταδίωκαν οι γηπεδούχοι.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τον Σ.Ε.Θ. να προηγείται 13-14 και να έχει μικρή υπεροχή. Όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο άρχισε να ανεβάζει απόδοση τελειώνοντας το ημίχρονο με 21-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να «κυνηγάνε» με τον Σ.Ε.Θ. όμως να έχει συνεχώς λύσεις και να δίνει τις απαντήσεις. Ετσι οι δύο αντίπαλοι οδηγήθηκαν στην τέταρτη περίοδο, εκεί όπου οι Εκτελωνιστές καθάρισαν ουσιαστικά το παιχνίδι παίζοντας συγκεντρωμένα φτάνοντας στο τελικό 48-62.

Δεκάλεπτα: 13-14, 21-33, 38-49, 48-62
Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Πράττος
ΘΕΜΙΣ (Τζιόμαλος-Δρίζης): Σιμιτζής 5(1), Κυριακού 1, Φυλακτός 7, Τικπασάνογλου 2, Ανδρέου 10, Παπαστεργίου, Τιτόπουλος 17, Αγγέλης 6, Κορκακάκης.
Σ.Ε.Θ.(Κοσμίδης-Κουμπάρος): Ιωακειμίδης Γ. 4, Καπνιάς 10(1), Ταρνανίδης 12, Βλάχος 12(3), Φραγκουλίδης 9(1), Ψαρρόπουλος 2, Ιωακειμίδης Β. 13(1), Μίμης, Κατσούρας, Τσιταμπάνης, Χωρινός, Δεληχρήστος.