Ηταν… Μέγας απέναντι στον Σοχό

Μεγάλη νίκη για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης απέναντι στον Εθνικό Αστέρα Σοχού με 66-48.

Παραδίδοντας μαθήματα μπάσκετ στο τρίτο δεκάλεπτο (28-9) οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και πήραν και διαφορά την οποία συντηρήσαν μέχρι το τέλους του αγώνα.
«Μελανό σημείο» στον αγώνα ο τραυματισμός του αρχηγού της ομάδας Μιχάλη Κολογοσίδη, λίγα λεπτά πριν το τέλος, στον ήδη ταλαιπωρημένο από τους τραυματισμούς, ώμο του. Ελπίζουμε να τον κρατήσει μακριά από τα παρκέ μόνο λίγες μέρες.
Δεκάλεπτα: 15-19, 24-27, 50-36, 66-48
Διαιτητές: Κατούδης-Τοκμακίδης
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Σταυρόπουλος): Κολογοσίδης 10(1),Τσακαλαϊδης  9(2), Θρασυβουλίδης 13(1), Αλμπανίδης 6, Ζλάκιος 17(2), Κανάκης 5, Ζουμπουλάκης  4, Πανταχός  2.
EΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ (Δουβής): Νόϊκος 16(1), Νούλης 13, Κατσούρης 4, Καρακούτας,
Θεοχαρίδης 8(2), Σαπουνάς, Γουτάκολης 7, Χαρίσκος.