Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στον Αγιο Δημήτριο με 66-67-Όλα για την παραμονή θα κριθούν την Τετάρτη στην Πυλαία

Με απίστευτα ψυχωμένη εμφάνιση ο ΠΑΟΚ που ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να επικρατήσει στον Αγιο Δημήτριο του Κρόνου με 66-67 και να φέρει την σειρά με 2-2 νίκες την Τετάρτη στο κλειστό του γήπεδο.

16-20 προηγείται  ο ΠΑΟΚ στο 13΄ . Σκορ  28-33 με 3/3 τρίποντα η Σπανίδου και δύο βολές στα 45΄΄ κερδίζει η Χάρι(1/2) . Από τον Κρόνο καλή η Σπαθάρου και στο ξεκίνημα Μίχου και Τσουκαλά . Ο Κρόνος είναι αγχωμένος  και ο ΠΑΟΚ που έχει υποστήριξη από τον σύνδεσμο ΠΑΟΚ της Αθήνας . Τρίποντο η ¨Εϊβερι 29-36 στα  30΄΄ .

Τρίτο φάουλ η Βουκίσεβιτς πάνω στην Σπαθάρου στα 18΄΄ . Μία στις δύο 30-36 . Ολοκληρώθηκε το ημίχρονο 30-36 με άστοχο τρίποντο της Βασιλειάδου . Ο ΠΑΟΚ δείχνει να μην έχει διάθεση να παραδοθεί .

Στο τρίτο δεκάλεπτο σκορ 46-50 για τον ΠΑΟΚ .  Μονοδιάστατος ο Κρόνος επιθετικά μόνο η Σπαθάρου με 12π. και η Τσουκαλά 4 σκοράρουν .

Σκορ 46-52 με βολές της Βουκίεσβιτς . Πολύ καλός ο ΠΑΟΚ και με Τελίδου 46-56!!

Με την επιστροφή της Μίχου (είχε 4 φάουλ) μειώνει με μικρό σερί 5-0 51-56 ο Κρόνος και κάνει το 4ο φάουλ η κορυφαία του ΠΑΟΚ Σταυρούλα Σπανίδου , Μένουν επτά λεπτά .  Τρίποντο η Τελίδου 51-59 και απαντά με τρίποντο η κορυφαία του Κρόνου Κατερίνα  Σπαθάρου 54-59(35΄).

Mε τέταρτο φάουλ η Βουκίσεβιτς 60-63 η Μίχου μειώνει . Ανανεώνει την επίθεση η Βουκίεβιτς τελευταίο δίλεπτο, Βασιλειάδου με λέϊ απ η Βασιλειάδου 1΄30΄΄ (60-65) Τάϊμ ο Σόφτσης

Με 1/2 η Χάρι 61-65  μένουν 1΄10΄΄ . Ο ΠΑΟΚ 61-67 με Βουκίσεβιτς μετά από σπουδαίο πικ εν ρολ με την φοβερή Σπανίδου  64-67 τρίποντο η Σπαθάρου που είναι όαση . Στα 40΄΄ τάϊμ άουτ ο Νανάκος. Φοβερό ματς

Ασίστ της Σπαθάρου αλλά χάνει λέϊ απ η Τσουκαλά επιθετικό ριμπάουντ της Χάρι,  5ο φάουλ η Βουκίεβιτς . Τάϊμ ο Κρόνος δύο βολές η Χάρι μένουν 19΄΄ .

Μέσα η πρώτη μέσα και η δεύτερη 66-67 . ¨Εχει άλλο ένα φάουλ να δώσει ο Κρόνος. Η Σπαθάρου έκανε και τα δύο . Φάουλ η Καλαμπάκου στην Σπανίδου και δύο βολές της τελευταίας στα 10΄΄ .

Η κορυφαία του ΠΑΟΚ Σπανίδου αστοχεί στην πρώτη αστοχεί και στην δεύτερη ! Κλέψιμο της Σπανίδου στην Εμμανουηλίδου  που λυτρώνεται . Το ματς λήγει 66-67 .

Δεκάλεπτα: 13-17, 30-36, 46-50, 66-67
Διαιτητές: Τσώνος Μ.-Κοντίλης
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σόφτσης): Τσουκαλά 9 (1), Εμμανουηλίδου 2, Λουκάτου 4, Σπαθάρου 29 (5/7τρ.), Μίχου 8, Καλαμπάκου 5 (1), Χάρι 9, Χιώτη.
ΠΑΟΚ (Νανάκος): Βουκίσεβιτς 22, Τελλίδου 11 (1), Σπανίδου 19 (3), Ράτζα, Βασιλειάδου 6, Ειβερι 5 (1), Αγγελίδου, Τσελέμπη 2, Καλομιτσίνη 2.

Ενταση μετά το τέλος του αγώνα-Αγγελίδης: «Πολύ καλή η διαιτησία»

Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα όπως έγραψαν οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα, «ο φροντιστής της Α΄ ομάδας Ν. Γρυλλάκης κατευθυνόμενος απειλητικά προς το μέρος μας, είπε: «Ντροπή σας αλήτες, είστε στημένοι». Ακολουθεί έκθεση..»
Ο γενικός αρχηγός των γυναικών του ΠΑΟΚ, Βασίλης Αγγελίδης σε δηλώσεις του στο μπλογκ, ανέφερε ότι δεν υπήρχε καμιά περίπτωση φάουλ στην τελευταία φάση και ότι η διαιτησία ήταν πολύ καλή. Ακόμη ευχαριστεί τον Πανελλήηνιο Σύνδεσμο ΠΑΟΚ Αθηνών για την συμπαράσταση.