Πάλεψε για ένα ημίχρονο στο Ελληνικό ο Αρης ELGEK

Αξιοπρεπή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αρης ELGEK απέναντι στο πρωτοπόρο Ελληνικό αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 65-54.

Οι «κίτρινες» ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι  γηπεδούχοι ξέφυγαν με δέκα πόντους στην τρίτη περίοδο και «καθάρισαν» τον αγώνα. Εξαιρετική εμφάνιση από την Μπόνη για τους νικητές, ενώ από τον Αρη που είχε σε κακή μέρα επιθετικά την Ολιβερ, ξεχώρισαν Μούλη και Κωτούλα.
Δεκάλεπτα: 17-15, 32-27, 47-38, 65-54
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καμήτσος
ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Καπογιάννη-Παντελάκης): Γκοτζή 13 (1/2 τρ.), Σταμάτη 5, Σπυριδοπούλου 5(4 ασίστ , 3 κλεψ.), Ερμείδου, Παντέλη 5, Μπαλτά 2, Νικολαϊδου (4 κλεψ.), Χαλιβέρα 5(1/3 τρ.), Τζόνσον 10(12 ριμπ., 5 ασίστ 3 κλεψ. ), Μπόνη 20(4/6τρ., 4 ριμπ., 2 κλεψ.), Θεοδώρου, Λούκα.
ΑΡΗΣ ELGEK (Μασλαρινός): Σύρρα 4, Χατζάκου 2, Κανταρά  7, Όλιβερ 5(2/11 διπ., 15 ριμπ.), Κατωπόδη 2 , Πολύχρου, Τράντα 2,  Μούλη 18 (9 ριμπ., 5 ασίστ), Κωτούλα 12(6/11διπ.), Σταμπουλίδου 2.