«Διπλό» στο Καλοχώρι για το εφηβικό του Ερμή Καλαμαριάς-Φωτορεπορτάζ

Στο πρώτο αγώνα της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου έχασε για ένα πόντο εντός έδρας από τον Ερμή Καλαμαριάς (43-44).

Η φιλοξενούμενη ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι αιφνιδιάζοντας το Μέγα και προηγήθηκε με 5-17 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο η γηπεδούχος ομάδα ισορρόπησε το παιχνίδι και άρχισε αντεπίθεση διαρκείας η οποία κορυφώθηκε στο τέταρτο. Μάλιστα 20 δεύτερα πριν τη λήξη του αγώνα προηγήθηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι με 43-42. Στην επόμενη επίθεση ο Ερμής Καλαμαριάς κέρδισε φάουλ και ευστοχώντας και στις δύο βολές πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 5-17, 16-25, 29-38, 43-44
Διαιτητές: Σιταρίδης-Γιαννάκης
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ (Δημητρόπουλος): Πιτσάνης 4, Καζαμίας 6, Μαργιολάκης 6(2), Καραγιαννίδης 5, Παπαχριστοφόρου 8, Κοντινέλης, Δρακούλης 6, Πασχούδης 8(2), Κιορφελέκας,
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Σίσκος): Χαρίτου 16, Παλτιμσίζογλου 2, Σπηλιόπουλος 15(1), Μπάκας, Παπουτσίδης, Ταραμάς 7, Τσεπίσης, Τερζής, Δάρας 4.