Βήμα πρόκρισης για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Εντυπωσιακή εμφάνιση στην τελευταία περίοδο για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού που επικράτησαν με 67-51 των Μαχητών Δόξας Πεύκων και έκαναν σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι Μαχητές τρία λεπτά πριν το τέλος προηγήθηκαν με ένα καλάθι, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κερδίσουν με 16 πόντους διαφορά(!!!). Το τελικό σκορ γράφτηκε με ένα απίστευτο τρίποντο του νεαρού Ζαγορίτη απο το κέντρο του γηπέδου που ξεσήκωσε όσους είχαν την τύχη να είναι στον αγώνα.
Δεκάλεπτα: 10-7, 24-20, 44-39, 67-51
Διαιτητές: Γαζέτας Α.-Παπαθανασίου
Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ(Κωτούλης): Ραμφόπουλος, Λαζαριδης 14(1), Κουτσιάμπασης 4, Λαγός 10, Τσολάκης 8, Βαγιωνάς 16, Ζαγορίτης 15(2), Θάνος, Φίλλιος, Ναλπαντίδης.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χαλκιάς):  Πράντζος 16(1), Αναστασιάδης 9, Αλατσίδης 2, Ιντζέμπεης 7, Κουτσουκίδης 2, Παπουνίδης 4, Δικταπανίδης 10.