Ηττα στην παράταση για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Δεν τα κατάφερε το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων αν και κέρδιζε μέχρι και 15 πόντους τον Αίαντα Ευόσμου ο όποιος όμως με πιεστική άμυνα γύρισε το παιχνίδι στην παράταση με 65-70.

Πέντε δεύτερα πριν το τέλος του κανονικού αγώνα είχαν την ευκαιρία να πάρουν το παιχνίδι αλλά ο Απιδοπουλος έχασε και τις δύο βολές που κέρδισε και το ματς πήγε στην παράταση. Εκεί  ο Αίας ήταν καλύτερος και πήρε δικαία τη νίκη. Η ήττα έφερε την ομάδα των Πεύκων στην τρίτη θέση στην τελική κατάταξη.
Δεκάλεπτα: 16-9, 32-18, 47-36, 55-55(κ.α.), 64-70
Διαιτητές: Ιγνάτιου-Ζάνεβ
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ (Χαλκιάς): Απιδόπουλος 28(2), Αθανασιάδης, Πράντζος 23, Αλατσίδης 3, Ιντζεμπέης 7, Κουτσουκίδης 1, Μάλαμας, Παπαχρήστου Κ.  2, Παπουνίδης, Γούναρης.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Καραμανώλης): Φωτόπουλος 5, Δουμάνης 2, Πάσχος 10(2), Κώττιας 4, Γεωργιάδης 2, Κατσαμάγκας, Πολυχρονιάδης 6, Πούλιος 7, Καπίδης 2, Παπαδόπουλος 8, Τσουρέκας 24(2).