21 Δεκ 2013

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του ΠΣ Ευκαρπίας

Βελτιώθηκαν σημαντικά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του ΠΣ Ευκαρπίας και επικράτησαν τελικά άνετα του Ασβεστοχωρίου με 74-57.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Ζέφυρου

Πολύ καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι κορασίδες του Ζέφυρου επικράτησαν στην Περαία του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 59-28.

Διαφορά 50 πόντων για τις κορασίδες του Αρη

Επιβλητικές οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης με 39-89.

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισαν τη χρονιά οι έφηβοι του Καλοχωρίου

Νίκη εντός έδρας με τον Πύργο Χαλάστρας για το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου σήμερα το απόγευμα με 60-38.

«Κατοστάρα» για τους εφήβους του Ανατόλια

Εύκολο βράδυ για τους εφήβους του Ανατόλια που επιβλήθηκαν άνετα με 61-105 της ομάδας των Καμινικίων, σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει κριτική. Η ομάδα του Ανατόλια με αυτή τη νίκη έκλεισε το 2013 στην κορυφή του έβδομου ομίλου με μόλις μία ήττα.

Χιουμοριστικός σχολιασμός του αγώνα με την Αναγέννηση Φαλήρου από τους φίλους του ΑΟ Αρετσούς

Με τίτλο «η Αρετσού και το Φάληρο» οι φίλοι του ΑΟ Αρετσούς, δημοσίευσαν στην ιστοσελίδα του συλλόγου το κάτωθι κείμενο:

«Διπλό» των εφήβων του Ερμή Λαγκαδά

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν στην Ευκαρπία του Μακεδονικού με 57-75.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Πιάνοντας το καλύτερό τους παιχνίδι για φέτος οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με 49-71 της Ακαδημίας Αστέρια στη Μίκρα.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι των Ακαδημιών Πρωταθλητών επικράτησαν εκτός έδρας της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης με 42-47. Κορυφαίος των νικητών και του αγώνα ο Ιάσωνας Χαλκίδης.

Δωρεάν πελματογράφημα στους αθλητές του ΑΣ Πανόραμα-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο ΔΑΚ Πανοράματος, το δωρεάν πελματογράφημα για όλα τα παιδιά του ΑΣ Πανόραμα στο οποίο εξετάστηκαν πάνω από 150 αθλητές.

Βίντεο με τις δηλώσεις του παίκτη του Αίαντα Ευόσμου Γιώργου Τασιούδη, ο οποίος χθες απολύθηκε από τον στρατό, για το αυριανό παιχνίδι με την Ελευθερούπολη.

Στην κορυφή του… Ολύμπου η Δόξα Ελπίδας Ευόσμου

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου επικράτησαν στο καθοριστικό παιχνίδι του Ολύμπου στο Ελευθέριο-Κορδελιό με 42-49 και χρειάζονται πλέον μία νίκη στα επόμενα δύο παιχνίδια για να προκριθούν στην επόμενη φάση.

Και επίσημα στο Ηράκλειο ο τελικός του κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών

O τελικός του κυπέλλου Ανδρών για το 2014 θα πραγματοποιηθεί στο Ηράκλειο της Κρήτης. Η απόφαση επικυρώθηκε και επίσημα μετά τη συνεδρίαση του ΔΣ της ΕΟΚ.

Οι αγώνες για την προκριματική φάση των εφήβων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο στη Θέρμη

Για ένα ημίχρονο κατάφερε να παλέψει ο Αχιλλέας Θερμαϊκού, απέναντι στο Θερμαϊκό Θέρμης. Στη συνέχεια όμως υπέκυψε στην ανωτερότητα της αντίπαλης ομάδας και έχασε με 73-53.

Ξέφυγε στο τέλος ο Πύργος Χαλάστρας

Καλύτερος σε όλο τον αγώνα ο Πύργος επικράτησε στην Χαλάστρα του Ελλάνιου Δία με 61-45.

Βίντεο με τη συνέντευξη της Νίκης Εϊβερι στον "Κόσμο του μπάσκετ" στην "4Ε"

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΔΑΣΩ-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νίκη στο καλάθι για τον Βίκτωρα-Πολικές θερμοκρασίες στην Κλεάνθους

Σε ένα γήπεδο ψυγείο, κάτι για το οποίο δεν ευθύνεται η γηπεδούχος ομάδα, ο Βίκτωρ επικράτησε με 60-58 του Φιλοκτήτη.

Πέρασε από τον Λαγκαδά η Δόξα Δρυμού

Καταπληκτική εμφάνιση της Δόξας Δρυμού στον Λαγκαδά, όπου μετά από τις τελευταίες αποτυχίες επικράτησε με 49-56 του τοπικού ΑΣΚ.

Εύκολο «διπλό» για το Πειραματικό

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση για 30 λεπτά η ομάδα του Πειραματικού πέτυχε ακόμη μία εύκολη εκτός έδρας νίκη απέναντι στην ομάδα των Μετεώρων με 52-71.

Οι ευχές των γυναικών του Παναθλητικού και τα κάλαντα του τμήματος μίνι κοριτσιών σε συνεργασία με το www.grbasket.gr