14 Δεκ 2013

Χωρίς προβλήματα οι κορασίδες του Ηρακλή

Με τελικό σκορ 50-29 επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» οι κορασίδες του Ηρακλή των αντίστοιχων του Αίαντα Ευόσμου.

Γέμισε ευχές το Χριστουγεννιάτικο δέντρο στο κλειστό του Νέου Ρυσίου

Με έναν πρωτότυπο τρόπο στόλισαν τα παιδιά των ακαδημιών φέτος το Χριστουγεννιάτικο δέντρο στο κλειστό γυμναστήριο του Νέου Ρυσίου, όπως μπορείτε να δείτε στις φωτό που ακολουθούν…

Ανετη νίκη για το εφηβικό του Ανατόλια

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα των εφήβων του Αμερικανικού Κολεγίου που επιβλήθηκε με 79-56 του Ζέφυρου.

Δίκαιο «διπλό» για τους εφήβους της Αρετσούς

Εχοντας διαρκώς το προβάδισμα στο σκορ οι έφηβοι της Αρετσούς επικράτησαν στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση με 59-71. Οι γηπεδούχοι έφθασαν το παιχνίδι στον πόντο στο 28ο λεπτό αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.

Καθαρή επικράτηση για τους εφήβους του ΠΣ Ευκαρπίας

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του ΠΣ Ευκαρπίας και επικράτησαν άνετα στις Συκιές της Ακαδημίας ΗΟΟΡ με 53-75.

Ανετα οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Χωρίς να συναντήσουν την παραμικρή αντίσταση οι κορασίδες της Αναγέννησης  επιβλήθηκαν στο Νέο Ρύσιο του Ζέφυρου με 51-25.

«Αλωσαν» το Αλεξάνδρειο οι κορασίδες του ΠΑΟΚ

Καλύτερες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν δίκαια στο Αλεξάνδρειο του Αρη με 36-50 στο σημερινό μεγάλο παιχνίδι της προκριματικής φάσης της ΕΚΑΣΘ.

Αρχηχός ετών…..30 η Μαρία Ρούσσου-Φωτορεπορτάζ

Τις θερμές ευχές όλων δέχθηκε στην χθεσινή προπόνηση η αρχηγός του γυναικείου Μαρία Ρούσσου, για τα τριακοστά της γενέθλια, ενώ νωρίτερα οι κορασίδες και οι νεάνιδες και αυτές με την σειρά τους της έκαναν μια μίνι έκπληξη! Ακολουθεί φωτορεπορτάζ από τον τουρτοπόλεμο…

«Ξέσπασαν» στον Κεραυνό οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Χωρίς αντίσταση νίκησαν οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης το μεσημέρι την ομάδα του Κεραυνού Αγίου Παύλου με 66-29.Ο κόουτς των γηπεδούχων Πέτρος Τασόπουλος έδωσε χρόνο σε όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεση του.

«Γκραν γκινιόλ» στην Περαία-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αχιλλέας Θερμαϊκού-Αίας Ευόσμου για το εφηβικό πρωτάθλημα

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στην Περαία για το εφηβικό πρωτάθλημα με τελικό νικητή τον Αχιλλέα Θερμαϊκού επί του Αίαντα Ευόσμου με 66-65. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δύο βολές του Ασλανίδη ένα δευτερόλεπτο πριν τη λήξη.

«Σοβαρεύτηκαν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με 78-69 του Μακεδονικού.

Φωτορεπορτάζ από τα σημερινά φιλικά των ακαδημιών του ΠΑΟΚ και της ΗΟΟΡ

Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Ορφέας Σουρωτής

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο ο Ορφέας Σουρωτής επικράτησε χθες το βράδυ με 64-59 του Πυρσού Αγίας Τριάδας.

Σημαντική νίκη για τους εφήβους της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου

Παίζοντας καλύτερα για τρία δεκάλεπτα η Δόξα Ελπίδας Ευόσμου επικράτησε με 49-44 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου σε αγώνα για την τέταρτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου του τρίτου ομίλου, του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ.

Παραμένουν αήττητες οι κορασίδες του Καλοχωρίου

Νέα νίκη πέτυχαν σήμερα το μεσημέρι οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου εκτός έδρας με την ομάδα της ΑΕ Πυλαίας, καθώς επικράτησαν με 15-35.

Χωρίς προβλήματα οι κορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Απόλλωνα με 41-14 επί του Αστέρα Πλαγιαρίου στην Καλαμαριά.

Νίκη χωρίς αγώνα για τις κορασίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού

Χωρίς να αγωνιστούν επικράτησαν με 20-0 του Ναύαρχου Βότση, οι κορασίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού καθώς οι αντίπαλές τους, λόγω πολλών απωλειών (ασθενείς και τραυματισμένες) δε μπόρεσαν να δώσουν το παρών στον αγώνα στην Περαία.

Εύκολη επικράτηση για τους άνδρες του Πειραματικού

Άλλη μία νίκη πέτυχε η ομάδα του Πειραματικού, απέναντι στην ουραγό του δεύτερου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ομάδα της Ελβετίας 2005, με 73-41.

Φωτορεπορτάζ από το χθεσινό πάρτι του Φιλοκτήτη στη "Ρέμβη"

Νέα επιτυχία για τους άνδρες του Ναύαρχου Βότση

Νίκη για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση που επικράτησε με 62-55 επί του Πορφυριακού για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι γυναίκες του Παναθηναϊκού

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός επικράτησε δίκαια στον Βύρωνα του Αθηναϊκού με 60-75.

Πρωτοχρονιάτικο τουρνουά «3 on 3» από τις ακαδημίες του Αρη

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά οι ακαδημίες του Α.Σ Αρης διοργανώνουν τριήμερο τουρνουά «3 on 3» στις εγκαταστάσεις του Χαριλάου και του «Nick Galis Hall» (Palais des Sports), από τις 3-5 Ιανουαρίου

Εκτός έδρας «περίπατος» για τους εφήβους του Πειραματικού

Άλλη μια εύκολη νίκη έτυχε σήμερα η ομάδα εφήβων του Πειραματικού απέναντι σε αυτή του Ηφαίστου, κερδίζοντας με 46-89.

Βίντεο με δηλώσεις του Φοίβου Γυμνόπουλου για τον αγώνα του Αίαντα Ευόσμου με τους Μαχητές Δόξας Πεύκων

«Διπλό» για τα Μετέωρα επί του Αριστοτέλη με σούπερ Γιαννάκη

Σημαντική επιτυχία για τα Μετέωρα που επικράτησαν στην Τριανδρία του Αριστοτέλη με 66-68.

Στη Ρόδο και πάλι το κύπελλο μπάσκετ με καρότσι

Στον λαμπρότερο μέχρι τώρα τελικό του κυπέλλου μπάσκετ με αγωνιστικό αμαξίδιο, παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού, Γιάννη Ανδριανού, του νομικού του συμβούλου και διεθνή διαιτητή, Χρυσόστομου Σχινά, του υπεύθυνου διαιτησίας της Ευρωλίγκας, Κώστα Ρήγα, του προέδρου της ΟΔΚΕ, Ηλία Καφφέ, του… εμβληματικού επίτιμου προέδρου της ομοσπονδίας διαιτητών, Κώστα Δήμου, του πρώην κορυφαίου διαιτητή, Λάζαρου Βορεάδη, η Δωδεκάνησος νίκησε τον ΠΑΣΚΑ Ελληνικά Πετρέλαια με 54-51 και κατέκτησε τον δεύτερο τη τάξη τίτλο.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ντέρμπι «αιωνίων» στις κορασίδες

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, με τη «μερίδα του λέοντος» στην προκριματική φάση των εφήβων. Ωστόσο το μεγάλο ντέρμπι θα διεξαχθεί για τις κορασίδες, με τον Αρη να υποδέχεται στις 19:30 τον ΠΑΟΚ. Αναλυτικά:

Ρεβεγιόν Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς με την Μελίνα Ασλανίδου στο Black is...Alive

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Νίκη Νεοχωρούδας για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εχασε το αήττητο στον Λαγκαδά ο Ολυμπος

Μεγάλη νίκη για τον ΑΣΚ Λαγκαδά  κόντρα στον αήττητο μέχρι σήμερα Όλυμπο Ελευθερίου Κορδελιού με 54-53.

Ανετο «διπλό» για τον Πύργο Χαλάστρας

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ιδιαίτερα στην πρώτη περίοδο, ο Πύργος Χαλάστας επικράτησε στην Ηλιούπολη του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου με 57-68.

Πέρασε και από τη Θέρμη ο Αστέρας Πλαγιαρίου

Μία ακόμη άνετη νίκη πέτυχε πριν από λίγο στη Θέρμη ο Αστέρας Πλαγιαρίου που επιβλήθηκε με 61-75 του Θερμαϊκού, σημειώνοντας την ένατη επιτυχία σε ισάριθμα παιχνίδια.