30 Νοε 2013

Εύκολο απόγευμα για τη ΔΕΗ‏

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση η ΔΕΗ επικράτησε στο κλειστό των Αμπελοκήπων της ΑΕΚ Αγίου Αθανασίου με 89-51.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Καθαρή νίκη με πολύ καλή εμφάνιση στα τελευταία δύο δεκάλεπτα πέτυχαν οι έφηβοι του Μαντουλίδη που επικράτησαν του Αχιλλέα στην Τριανδρία με 39-61.

Εκτη συνεχόμενη επιτυχία για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Έκτη συνεχόμενη νίκη για το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων που δείχνει ότι έχει πιάσει για τα καλά ρυθμό αφού επικράτησε με 59-65 του Ποσειδώνα στην Καλαμαριά.

Δείτε σε βίντεο το τρίποντο της Εϊβερι που έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στο σημερινό παιχνίδι με τον Ικαρο Καλλιθέας για την Α1 γυναικών

Συνέχεια στις νίκες για το εφηβικό του Ερμή Καλαμαριάς

Παρά την μέτρια εμφάνισή του, το εφηβικό του Ερμή Καλαμαριάς κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Ηφαίστου κερδίζοντας με 54-33 στο κλειστό της Κλεάνθους.

Επιστροφή στις νίκες για το εφηβικό του ΒΑΟ

Μετά από τη κακή εμφάνιση της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα εφήβων του ΒΑΟ επέστρεψε στις νίκες με καλή εμφάνιση και επικράτησε του Ιωνικού Ιωνίας με 77-49.

Κακός δαίμονας για τους εφήβους του ΠΚ Νεάπολης η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης-Φωτορεπορτάζ από το σημερινό παιχνίδι

Για τέταρτη φορά στα τελευταία έξι παιχνίδια η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης κέρδισε την εφηβική ομάδα του ΠΚ Νεάπολης αυτή τη φορά εκτός έδρας με 68-58. Η ομάδα του Βασίλη Παπαδόπουλου δίκαια μπορεί να χαρακτηριστεί ο κακός δαίμονας της.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι κορασίδες του Αίαντα Ευόσμου

Πολύ καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο οι κορασίδες του Αίαντα επικράτησαν στο Εύοσμο  του ΕΟ Σταυρούπολης με 54-29.

Μεγάλη σε έκταση νίκη για τους εφήβους του ICBS

Με το ευρύ 81-45 επικράτησαν οι έφηβοι του ICBS της αδύναμης ομάδας του Κ.Α.Ο. Σταυρούπολης και βρίσκονται στην έκτη θέση στον όμιλο τους.

Η Σοφία Βασιλειάδου του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, μιλά στην κάμερα του μπλογκ για τη μεγάλη σημερινή νίκη επί του Ικάρου Καλλιθέας και τη συνέχεια της Α1 γυναικών

Δείτε σε βίντεο δηλώσεις του προπονητή και του παίκτη του Αίαντα Ευόσμου, Γιάννη Χατζούλη και Γιάννη Δεμερτζή για τον αγώνα με τη Δόξα Λευκάδας

Αποκλειστικό: Παραίτηση με… μπηχτές προς όλους του υπευθύνου μπάσκετ της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου, Βαγγέλη Ηλιάδη-Αποχωρεί από το πρωτάθλημα η ομάδα;

Μετά και το χθεσινό ατυχές αποτέλεσμα της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου που πραγματοποιήθηκε, όπως αναφέρει «με μία ακόμα κακή διαιτησία σε βάρος της», ο υπεύθυνος τμημάτων μπάσκετ του συλλόγου, Βαγγέλης Ηλιάδης, απέστειλε στο μπλογκ την ακόλουθη επιστολή:

Αποκλειστικό-Πετυχημένη εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας για την Σταμολάμπρου

Η ατυχία χτύπησε την Αννα-Νίκη Στομολάμπρου λίγο πριν το χθεσινό παιχνίδι με αντίπαλο το Νορθ Κεντάκι.

«Περίπατος» των κορασίδων του ΠΑΟΚ επί του Ηρακλή

Πολύ καλύτερες μετά την δεύτερη περίοδο οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με το ευρύ 69-38 του Ηρακλή σε αγώνα που διεξήχθη χθες.

Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επί του Ικαρου Καλλιθέας για την Α1 γυναικών με τρίποντο της Εϊβερι σε νεκρό χρόνο-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ΚΥΑΝΑ (www.kyana.gr)

Το πολύ σημαντικό παιχνίδι μεταξύ του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και του Ικάρου Καλλιθέας θα σας μεταδώσει σήμερα στις 15:00 λεπτό προς λεπτό από το κλειστό της Πυλαίας το μπλογκ.

Ξεκίνημα με το δεξί για τη γυναικεία ομάδα της Νίκης Βόλου

Με νίκη, όπως ήταν αναμενόμενο, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα της Νίκης Βόλου για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΘ επικρατώντας εύκολα με 87-32 επί του Ιωνικού Ν. Ιωνίας στο κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας.

Τα παιχνίδια για τις προκριματικές φάσεις εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Ασβεστοχώρι για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Δημητρόπουλος: «Το πάθημα να μας γίνει μάθημα»

Μετά το τέλος του αγώνα στο Ωραιόκαστρο ο προπονητής του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου, Γιάννης Δημητρόπουλος, έκανε στο site της ομάδας το παρακάτω σχόλιο:

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Με εξαιρετική εμφάνιση στην επανάληψη σε άμυνα και επίθεση ο ΑΣΚ Λαγκαδά δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα του Εθνικού Αστέρα Σοχού να διεκδικήσει το ροζ φύλλο αγώνα και επικράτησε με 76-54.

Περίπατος για τον ΑΣ Πέρα

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί ο ΑΣ Πέρα που επιβλήθηκε με άνεση όπως δείχνει το τελικό 86-51 του Ατρομήτου Τριαδίου.

«Κατοστάρα» για το Πειραματικό

Με το ευρύ 100-62 επικράτησε το Πειραματικό στην έβδομη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών απέναντι στην ομάδα του Πορφυριακού.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δίκαια επικράτηση για την Δόξα Δρυμού

Καλύτερη σε όλο τον αγώνα η Δόξα επικράτησε στο Δρυμό με 55-43 του Ελλάνιου Δία. Το παιχνίδι κύλισε με σταθερή πρωτοπορία της γηπεδούχου και με την διαφορά να αγγίζει κάποια στιγμή τους 19 πόντους.

Στόχος η άνοδος στην Α2 γυναικών για τη Νίκη Βόλου-Αύριο το πρώτο παιχνίδι για την Α΄ ΕΣΚΑΘ-Μεγάλο ενδιαφέρον στα τμήματα υποδομής των κοριτσιών

Τα 90 χρόνια ιστορίας του κυανόλευκου συλλόγου με άνοδο θέλουν να γιορτάσουν τα κορίτσια της ομάδας μπάσκετ της Νίκης Βόλου, που φιλοδοξούν να ακολουθήσουν τα βήματα της ποδοσφαιρικής ομάδας.