24 Νοε 2013

Πήραν το ντέρμπι της Περαίας οι παίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού-Φωτορεπορτάζ

Μεγάλη νίκη για το παιδικό του Αχιλλέα Θερμαϊκού στο τοπικό ντέρμπι με τον Ζέφυρο 02 με 48-58.

«Διπλό» των παίδων του Αρη στη Μίκρα

Καλύτεροι στα κρίσιμα λεπτά οι παίδες του Αρη επιβλήθηκαν στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 53-66.

Υγιεινός περίπατος για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Χωρίς καμιά δυσκολία οι παίδες του ΠΑΟΚ  επιβλήθηκαν με 85-26 της ΕΚ Σταυρούπολης.

Συνεχίζεται το σερί για το Μακεδονικό Λητής

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για το Μακεδονικό Λητής, μετά το νικηφόρο πέρασμα από την έδρα του Μακεδόνα Αμπελοκήπων με 41-48.

Χαλαρή επικράτηση για τους παίδες των Μαχητών

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση οι Μαχητές Δόξας επικράτησαν στα Πεύκα του Αριστοτέλη Επανομής με 66-37 για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Πέρασαν από το «Ιβανώφειο» οι παίδες της ΜΕΝΤ

Νικηφόρα πέρασε από το «Ιβανώφειο» το παιδικό της ΜΕΝΤ που με καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο επικράτησε με 44-53 του Ηρακλή.

Πέρασαν από Ωραιόκαστρο και Κουφάλια παίδες και έφηβοι του Καλοχωρίου-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των παίδων

Στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου το παιδικό τμήμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου, πέρασε σαν σίφουνας και από το «Κονταξοπούλειο» του Ωραιοκάστρου νικώντας τον τοπικό Κεραυνό με 30 πόντους διαφορά (44-74).

Διακόπηκε λόγω… βροχής το ΔΑΣΩ-ΕΚ Σταυρούπολη για το εφηβικό

Η βροχή ήταν αιτία διακοπής του αγώνα εφήβων του ΔΑΣΩ με την Ενωση Καλαθοσφαίρισης Σταυρούπολη, καθώς προκλήθηκε στιγμιαία απώλεια του φωτισμού του γηπέδου ενώ σε κάποια σημεία του αγωνιστικού χώρου έπεφταν όμβρια ύδατα από την οροφή καθιστώντας ολισθηρό το γήπεδο.

Δίκαια επικράτηση για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι της ΧΑΝΘ επικράτησαν με 62-50 του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Περαστικά και γρήγορη επάνοδο στον Βαγγέλη Τόλη που τραυματίστηκε  στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου στο γόνατο, ευχήθηκαν παίκτες, τεχνικό team και διοίκηση των δύο ομάδων.

Βόλτα στον Λαγκαδά για τις κορασίδες του Καλοχωρίου

Με χαρακτηριστική άνεση όπως φαίνεται και από το τελικό 14-72 επικράτησαν στον Λαγκαδά οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Περίπατος στο Κορδελιό για τους παίδες του ICBS

Με το ευρύ 29-61 νίκησαν οι παίδες του ICBS στο Κορδελιό τον Ολυμπο. Σε εξαιρετική μέρα ο Πίκουλας των νικητών που σημείωσε 32 πόντους.

Νίκη με αφιέρωση για την Αγχίαλο

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι ανάμεσα στην Αγχίαλο και τον ΑΣ Αστέρες παρακολούθησαν οι 50 και πλέον φίλαθλοι στο κλειστό της Κλεάνθους. Η Αγχίαλος κέρδισε την ομάδα των πρώην δυο δικών της «παιδιών» Σερμπέζη και Χαρκούση με 65-51.

Πήραν τη νίκη και τη διαφορά οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Μεγάλο «διπλό» του εφηβικού της Νέας Ραιδεστού στα Βασιλικά επί του Ορφέα Σουρωτής με 55-60 που κάλυψε και την διάφορα του πρώτου αγώνα.

«Διπλό» στη Θεσσαλονίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου-Παρελθόν η Πασχάλη από το Ν. Βότση

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε στη Θεσσαλονίκη του Ναύαρχου Βότση με 40-60.

Χωρίς προβλήματα οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η ΑΕ Πυλαίας Ροδάνθη επικράτησε στο Ανατόλια του ΠΑΣ Γιάννενα με 66-54.

Πήραν το ντέρμπι οι έφηβοι του Αστέρα Σίνδου

Καλύτεροι στην επανάληψη οι έφηβοι του Αστέρα επικράτησαν στην Σίνδο με 61-52 του Πύργου Χαλάστρας.

Νίκη στην παράταση για τους εφήβους του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση ο Ποσειδώνας επικράτησε στην Καλαμαριά του Ηρακλή με 92-82.

Ντάμπλ σκορ για τους εφήβους του Ζέφυρου

Εντυπωσιακός ο Ζέφυρος επικράτησε με το ευρύ 48-96 εκτός έδρας των Καμινικίων για το εφηβικό πρωτάθλημα.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό της Δόξα Δρυμού

Με το εντυπωσιακό 72-50 επικράτησε η Δόξα στον Δρυμό του ICBS.

Νταμπλ-σκορ για τον Παναθλητικό

Με το διπλάσιο ακριβώς σκορ επιβλήθηκαν στην Κατερίνη της ΑΓΕ Πιερίας οι γυναίκες του Παναθλητικού που συνεχίζουν αήττητες στο πρωτάθλημα της Α2.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 68-55 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Οι Τιτάνες νίκησαν τον Ηρακλή

Δεν συνάντησαν προβλήματα οι Τιτάνες Δράμας και επικράτησαν με 73-59 του Ηρακλή. Οι παίκτριες του Σάκη Γαϊτάνη, πήραν διαφορά από τα πρώτα λεπτά την οποία διεύρυναν στην τρίτη περίοδο, «καθαρίζοντας» τον αγώνα.

Ανετη επικράτηση για τη Νίκη Λευκάδας

Καλύτερη σε όλο τον αγώνα και εντυπωσιακή στην τελευταία περίοδο η Νίκη επιβλήθηκε με το ευρύ 64-44 στην Λευκάδα του ΑΟ Σερρών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών- Συνεχής ανανέωση

Νέα επιτυχία του Ιπποκράτη Κω

Ο Ιπποκράτης δεν καταλαβαίνει από ονόματα και το έδειξε για άλλη μια φορά. Το καμάρι της Κω νίκησε με το εντυπωσιακό 87-85 τον Αθηναϊκό και όλο το νησί πανηγυρίζει τον θρίαμβο των «νεοφώτιστων».

Ηττα στις λεπτομέρειες για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Για μια ακόμα φορά οι γυναίκες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, αυτή την φορά κόντρα στον Πρωτέα Βούλας, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πάρουν το «ροζ» φύλλο καθώς ηττήθηκαν με 57-60.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Συνεχίζεται το σερί για το Πέρα

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για το Πέρα που επικράτησε εκτός έδρας των Ιπποτών Χαριλάου με 64-74.

Βόλτα στην Χαλκηδόνα για τους εφήβους του Ολυμπου

Εντυπωσιακοί οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησαν στη Χαλκηδόνα με 25-73.

Προσπάθησε για ένα ημίχρονο ο Αρης ELGEK αλλά ηττήθηκε με 47-67 από το Ελληνικό-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ELGEK-Γεωργούδης

Αρχίζει σε λίγο το παιχνίδι του Αρη ELGEK με το Ελληνικό.

Τα παιχνίδια της προκριματικής φάσης των παίδων καταλαμβάνουν το μεγαλύτερο χώρο στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νίκη στο καλάθι για τον Χορτιάτη

Σε ένα παιχνίδι θρίλερ, μεταξύ των δύο αήττητων ομάδων του  δεύτερου ομίλου  της Γ1 κατηγορίας της ΕΚΑΣΘ, νικητής αναδείχτηκε η ομάδα του Χορτιάτη επί του Πειραματικού με 68-66, η  οποία πέτυχε καλάθι στην τελευταία επίθεση και παρέμεινε μόνη πρώτη στην βαθμολογία.

«Φόρτσαραν» στην τελευταία περίοδο οι κορασίδες του Αρη

Πολύ καλύτερες στο τελευταίο δεκάλεπτο οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν με 62-36 του Μαντουλίδη.

Παρά ένα…εκατό για τους εφήβους του Ανατόλια

Εύκολο απόγευμα για τους εφήβους του Ανατόλια καθώς επιβλήθηκαν άνετα του Αργοναύτη με το ευρύ 99-52 στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του δεύτερου γύρου στον εβδόμου όμιλο των εφήβων.