17 Νοε 2013

Στην παράταση κέρδισαν οι Κένταυροι τους Αλιγάτορες

Ακόμα ένα ροζ φύλλο για τους Κενταύρους που επιβλήθηκαν στην παράταση με 82-78 απέναντι στους Αλιγάτορες.

Κυρκούσης: «Περί προπονητών, παραγόντων αλλά και γονέων»

Κείμενο για όσα συμβαίνουν στον Ηρακλή και στο μπάσκετ γενικότερα απέστειλε στο μπλογκ ο προπονητής των γυναικών και των νεανίδων του «Γηραιού», Θανάσης Κυρκούσης που αναφέρει τα εξής:

Παρέμειναν αήττητοι οι παίδες του Καλοχωρίου-Φωτορεπορτάζ από τα γενέθλια του Αναγνωστόπουλου

Στον εξ αναβολής αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής του τέταρτου ομίλου, του πρωταθλήματος παίδων της ΕΚΑΣΘ, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου πέρασε άνετα και από τον Εύοσμο νικώντας την τοπική Δόξα Ελπίδας με σκορ 34-67.

Πρώτη επιτυχία μετά από παράταση για την Αγχίαλο

Επιτέλους νίκη για την ομάδα της Αγχιάλου που επικράτησε του Αισχύλου στο γήπεδο της ΜΕΝΤ μετά από παράταση με 70-61.

Φιλικό των παίδων του Αρη με τον Πιερικό Αρχέλαο-Φωτορεπορτάζ

Εκμεταλλευόμενη την διακοπή του πρωταθλήματος λόγω της επετείου της 17ης Νοέμβρη, η παιδική ομάδα του Αρη αγωνίστηκε με την αντίστοιχη του Πιερικού-Αρχέλαου το Σάββατο τo απόγευμα στο «Nick Galis Hall».

Εύκολη επικράτηση των εφήβων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε με 27-71 του Αστέρα Πλαγιαρίου.

Τέταρτη συνεχόμενη επιτυχία για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Μεγάλη νίκη πέτυχε χθες το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων εκτός έδρας κόντρα στον δυνατό Αίαντα Ευόσμου με 64-66.

Νέο διοικητικό συμβούλιο στον ΑΣΕΘ-Τα αποτελέσματα των εκλογών

Μετά από τις εκλογές που πραγματοποίησε ο Αθλητικός Σύνδεσμος Εργαζομένων Θεσσαλονίκης (Α.Σ.Ε.Θ.), το νέο Δ.Σ. έχει ως εξής:

Γέμελος: «Μακάρι να παίξω στην Εθνική Ελλάδας»

Για την απόφαση της να έρθει στην Ελλάδα μίλησε η Τζάκι Γέμελος, που παράλληλα αναφέρθηκε στους στόχους του Παναθηναϊκού. Αναλυτικά, μίλησε στην «Πράσινη» για:

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η Νέα Κηφισιά-Η βαθμολογία του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η Νέα Κηφισιά επικράτησε δίκαια της Αμιλλας Αρκαδίας σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου).

«Διπλό» στην Χαλάστρα για τους εφήβους της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου

Με πάρα πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο η εφηβική ομάδα της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου επικράτησε του Πύργου στην Χαλάστρα με 46-67.

«Κατοστάρα» για τους εφήβους της Ε.Κ. Σταυρούπολη

Εντυπωσιακά τελείωσαν τον πρώτο γύρο οι έφηβοι της Ε.Κ. Σταυρούπολη που επιβλήθηκαν με 105-43 του ICBS. Οι νικητές που πέτυχαν 11 τρίποντα παραμένουν αήττητοι μετά από επτά παιχνίδια.

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Παιχνίδια κυρίως της Γ1 και Γ2 περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δείτε το τρίποντο της νίκης της Νέμεσης στον αγώνα με τα Μετέωρα

Νέες εξελίξεις στο γυναικείο του Ηρακλή-Σταματά από την ομάδα η Λίνα Τραμουντάνη;

Η σημερινή ήττα των νεανίδων του Ηρακλή από τον ΕΟΣ και τα γεγονότα που συνέβησαν με την αποχώρηση στο ημίχρονο από την ομάδα της Σπυριδούλας Καζαντζή, φαίνεται πως φέρνουν νέες εξελίξεις στον «Γηραιό».

Καθαρή επικράτηση για τους εφήβους της ΗΟΟΡ-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το ΠΚ Νεάπολης

Καλύτερη η Ακαδημία ΗΟΟΡ επικράτησε με 56-41 του ΠΚ Νεάπολης για το εφηβικό πρωτάθλημα.

Χωρίς προβλήματα το εφηβικό του Ανατόλια

Εύκολο βράδυ για τους εφήβους του Ανατόλια καθώς επιβλήθηκαν με 60-44 του Απόλλωνα Καλαμαριάς, κλείνοντας έτσι με νίκη τον πρώτο γύρο του έβδομου ομίλου.

Αήττητοι οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση

Με το απόλυτο των νικών έκλεισε τον πρώτο γύρο το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση αφού κέρδισε και τον Αργοναύτη με 65-52.

«Φόρτσαραν» μετά τη δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Ηρακλή

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν δίκαια με 71-52 της Βεργίνας.

Τι έγινε στα εξ αναβολής παιχνίδια της Α2 γυναικών Νότου-Νίκη στο πόντο για την Τερψιθέα Γλυφάδα που είναι η μόνη αήττητη-«Κατοστάρα» για το Παλαιό Φάληρο-Η βαθμολογία

Τα δύο από τα τέσσερα εξ αναβολής παιχνίδια της Α2 γυναικών στο Νότο πραγματοποιήθηκαν σήμερα με τα εξής αποτελέσματα:

Αήττητες οι κορασίδες του Καλοχωρίου-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αξιό Ανατολικού

Νίκη με 19-33, πέτυχαν οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου εκτός έδρας επί του Αξιού Ανατολικού για την έβδομη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου  του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, γεγονός που τις βρίσκει μόνες και αήττητες στη λήξη του πρώτου γύρου.

Καρδιοχτύπησαν στο τέλος οι έφηβοι του Δρυμού

Αμφίρροπη αναμέτρηση με τελικό νικητή την γηπεδούχο ομάδα με 54-53 ήταν αυτή των εφήβων της Δόξας Δρυμού και των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Ηττα στον πόντο για τον ΑΣ Αστέρες

Εντός έδρα ήττα για τον ΑΣ Αστέρες με 62-63 από την Ολυμπιάδα Άνω Πόλης. Το πολύ κακό ξεκίνημα των γηπεδούχων στο πρώτο δεκάλεπτο (1-17) ήταν το κρίσιμο σημείο του αγώνα.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι των Ακαδημιών Πρωταθλητών επικράτησαν στα Πεύκα του ΠΣ Ευκαρπίας με 70-62.

«Ελαμψαν» οι έφηβοι του Αστέρα Σίνδου

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι του Αστέρα επικράτησαν στη Σίνδο των Κουφαλίων με 62-33.