3 Νοε 2013

«Πέρασαν» από τη Μηχανιώνα οι έφηβοι του Νέου Ρυσίου

Καλύτεροι οι έφηβοι της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου στο τέλος, έφυγαν με το ροζ φύλλο από τη Μηχανιώνα καθώς επικράτησαν του Ποσειδώνα με 44-47.

Επιτυχία των κορασίδων του Μαντουλίδη

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του Μαντουλίδη επιβλήθηκαν με 47-36 του Ηρακλή.

Η προπονήτρια των γυναικών του Παναθηναϊκού, Γιασεμή Σαμαντούρα, μιλά για το παιχνίδι με τον Αρη και τη συνέχεια του πρωταθλήματος

«Ανέβασαν στροφές» στο δεύτερο οι έφηβοι της ΑΕ Πυλαίας

Πολύ καλύτεροι στην επανάληψη οι έφηβοι της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν εύκολα του Πειραματικού με 74-48.

Εύκολη νίκη για το παιδικό του Καλοχωρίου-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με την Ελπίδα Αμπελοκήπων

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η παιδική ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου που επικράτησε εντός έδρας της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 74-46, για την πέμπτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Παρά δύο… εκατό για τους παίδες του Μαντουλίδη

Περίπατος για το παιδικό του Μαντουλίδη που επικράτησε στην Καλαμαριά του Ποσειδώνα με 30-98.

Ανετες επικρατήσεις επί της Χαλκηδόνας για εφήβους και παίδες του Αστέρα Σίνδου

Διπλή νίκη επί της Χαλκηδόνας με μεγάλες διαφορές πέτυχαν το Σαββατοκύριακο, έφηβοι και παίδες του Αστέρα Σίνδου. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ηταν… Μέγας απέναντι στην Αναγέννηση-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων Μέγας Αλέξανδρος-Νέο Ρύσιο

Καλύτεροι οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στη Μίκρα με 72-59 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου.

Διατήρησαν το αήττητο οι παίδες της Νέας Ραιδεστού

Τα εύκολα δύσκολα έκαναν οι παίδες της Νέας Ραιδεστού που επικράτησαν του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 50-42.

«Αλωσαν» το «Ιβανώφειο» οι παίδες του Μακεδονικού

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Μακεδονικός επικράτησε με 64-66 του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο» για το πρωτάθλημα παίδων. Ο Ηρακλής πλήρωσε το κακό πρώτο δεκάλεπτο κυρίως αμυντικά.

Η προπονήτρια των γυναικών της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου, Ελένη Καφαντάρη, μιλά στην κάμερα του μπλογκ για τη νίκη επί του ΠΑΟΚ

Δίκαια επικράτηση για το παιδικό των Κουφαλίων

Καλύτεροι μετά την δεύτερη περίοδο οι παίδες των Κουφαλίων επικράτησαν με 47-33 στην έδρα τους, του Πύργου Χαλάστρας.

«Διπλό» στον Λαγκαδά για τους παίδες της ΜΕΝΤ

Νικηφόρα πέρασε το παιδικό της ΜΕΝΤ από την έδρα του Λαγκαδά καθώς επικράτησε με 52-71 του Ερμή παίζοντας καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι της ΕΚ Σταυρούπολη

Μια ακόμη εύκολη επικράτηση για τους εφήβους της ΕΚ Σταυρούπολης που κέρδισαν με 61-42 την Αναγέννηση Φλόγας.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες της ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερες μετά την τρίτη περίοδο οι κορασίδες της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν χθες στην έδρα τους με 27-19 του Ερμή Λαγκαδά.

Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι του ΒΑΟ

Στο πέμπτο παιχνίδι του, το εφηβικό του ΒΑΟ πέτυχε την πέμπτη του νίκη με αντίπαλο την Βεργίνα στο γήπεδο της Μίκρας με 53-82.

«Εκαναν σεφτέ» οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς-Μεγάλη εμφάνιση από την Ψαρρά

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Απόλλωνας Καλαμαριάς επικράτησε στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α2 γυναικών με 47-55 του Ναύαρχου Βότση, πετυχαίνοντας έτσι την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Ανετο «διπλό» για τον ΠΑΣ Γιάννενα

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες ο ΠΑΣ Γιάννενα επικράτησε με το ευρύ 52-70 στην Κατερίνη επί της ΑΓΕ Πιερίας.

«Πήραν το ρόπαλο» οι παίκτριες του Ηρακλή-Μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού Βόλου

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο Ηρακλής επικράτησε με 61-50 του Ολυμπιακού Βόλου στο «Ιβανώφειο».

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΑΟ Σερρών

Πολύ καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο ΑΟ Σερρών επικράτησε με 51-63 στην Πυλαία επί της τοπικής ΑΕ. Οι φιλοξενούμενοι με σερί 8-25 στο τέλος «καθάρισαν» τον αγώνα.

Εγραψε Ιστορία ο Ιπποκράτης Κω

Μεγάλη επιτυχία για τον Ιπποκράτη που έχοντας ένα σαφές προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα επικράτησε στην Κω με 71-62 του Πρωτέα Βούλας.

Πέρασε και από τη Λάρισα η Νίκη Λευκάδας

Μεγάλη επιτυχία για τη Νίκη Λευκάδας που επικράτησε με 61-63 της Ολύμπια στη Λάρισα και παραμένει αήττητη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

«Περίπατος» στο ντέρμπι των παίδων για τον ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ επικράτησε με το ευρύ 75-41 του Αρη στο σημερινό παιχνίδι για το πρωτάθλημα παίδων.

Πάλεψε ο Αρης ELGEK αλλά ηττήθηκε με 61-70 από τον Παναθηναϊκό για την Α1 γυναικών-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν προσφορά του Moto-Scooter Παουλεάνου (http://www.moto-scooter.gr/new/

Δύσκολη αποστολή έχει σήμερα ο Αρης ELGEK που αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό για την Α1 γυναικών στις 15:00 στο «Nick Gallis Hall».

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Με επιτυχία ο αγιασμός του Αστέρα Πλαγιαρίου-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο ο καθιερωμένος αγιασμός των τμημάτων και της διοίκηση με την παρουσία αθλητών και γονέων.

Μεγάλη επιτυχία για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Επικράτησε με 56-55 του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν προσφορά της Γενικής Εμπορίου Βορείου Ελλάδος Α.Ε. ( www.geve.gr )

Ένα ακόμη τοπικό ντέρμπι διεξάγεται σήμερα στο Νέο Ρύσιο, όπου η τοπική Αναγέννηση, υποδέχεται τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των εφήβων του Μεγάλου Αλεξάνδρου με τον Αχιλλέα Τριανδρίας

Δεύτερη ήττα για την ΔΕΗ

Μετά από κακή εμφάνιση η ΔΕΗ ηττήθηκε εντός έδρας από τον ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων με 56-66.

Το σημερινό πρόγραμμα της Α2 γυναικών-Ξεχωρίζει ο αγώνας στο «Ιβανώφειο»

Με τα παιχνίδια της τέταρτης αγωνιστικής σε Βορρά και Νότο συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΠΑΟΚ-Αρης σήμερα και για τους παίδες-Το πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ

Τα ντέρμπι μεταξύ ΠΑΟΚ και Αρη συνεχίζονται καθώς σήμερα σειρά έχει το πρωτάθλημα παίδων. Το πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ:

Στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΧ οι έφηβοι της Καλλικράτειας

Στο μπαράζ που διεξήχθη στο κλειστό της Σιθωνίας ο Κένταυρος Καλλικράτειας επικράτησε της Αρναίας με 73-41 και προκρίθηκε στο φάιναλ-φορ του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΧ.

«Εκανε σεφτέ» ο ΑΣ Αστέρες

Άργησε αλλά ήρθε η πρώτη νίκη για τον ΑΣ Αστέρες στην έδρα του με αντίπαλο τον Ίκαρο Συκεών με 68-46.

Δίκαια επικράτηση των εφήβων της ΧΑΝΘ

Καλύτερη μετά την δεύτερη περίοδο η ΧΑΝΘ επικράτησε στην έδρα της, της Ακαδημίας Αστέρια με 56-42 για το εφηβικό πρωτάθλημα.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα κορασίδων του Αξιού Ανατολικού με τη ΜΕΝΤ σε συνεργασία με το www.deltasports.gr