26 Οκτ 2013

Πήρε το ντέρμπι ο Παναθλητικός

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Παναθλητικός επικράτησε δίκαια στις Συκιές με 61-47 του Ηρακλή στο ντέρμπι του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών.

Χωρίς προβλήματα ο Πρωτέας Βούλας

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση ο Πρωτέας Βούλας επικράτησε με 75-51 του Ικάρου Καλλιθέας και συνεχίζει αήττητος στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Ντάμπλ σκορ παρά… ένα για τη Νίκη Λευκάδας

Χωρίς να συναντήσει καμιά αντίσταση η Νίκη επικράτησε στην Λευκάδα με το εντυπωσιακό 69-35 της ΑΓΕ Πιερίας και συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών.

«Εσπασε το ρόδι» ο ΠΑΣ Γιάννενα

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννενα που επικράτησε με 47-31 του Ναύαρχου Βότση.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από το παιχνίδι ΧΑΝΘ-Αιγάλεω για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου στην Α1-Επικράτησε με 62-56 του Αρης ΕLGEK-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν προσφορά της Γενικής Εμπορίου Βορείου Ελλάδος Α.Ε. (www.geve.gr)

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα για την Α1 γυναικών στο Νέο Ρύσιο.

Καθαρή νίκη του ΑΟ Σερρών

Καλύτερος από την αρχή του αγώνα ο ΑΟΣ επιβλήθηκε με 56-47 στις Σέρρες του Ολυμπιακού Βόλου.

Δίκαια επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερη μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε δίκαια της Ολύμπια Λάρισας με 56-42.

Πέρασε από την Πυλαία ο Αθηναϊκός-Επικράτησε με 55-70 του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν προσφορά της ΚΥΑΝΑ

Τον Αθηναϊκό υποδέχεται ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και το μπλογκ βρίσκεται στο κλειστό της Πυλαίας για την κάλυψη του αγώνα που είναι μία προσφορά της ΚΥΑΝΑ

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Παναθηναϊκού

Καλύτερος από την αρχή του αγώνα ο Παναθηναϊκός επικράτησε με άνεση του Ιπποκράτη Κω με 79-65.

«Διπλό» στην Καλαμαριά για τους Τιτάνες Δράμας

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στην δεύτερη περίοδο (επιμέρους σκορ 9-22) οι Τιτάνες Δράμας επικράτησαν του Απόλλωνα στην Καλαμαριά με 48-65.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Περίπατος των εφήβων του ΠΑΟΚ στον Δρυμό

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 45-71 στον Δρυμό της Δόξας και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ όπου θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον ΚΣ Γέφυρας.

Ξεχωρίζει το τοπικό ντέρμπι Ν. Ρύσιο-Αρης ELGEK στην Α1 Γυναικών-Τον Αθηναϊκό υποδέχεται ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Με την διεξαγωγή της τρίτης αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών. Δύο παιχνίδια θα γίνουν στη Θεσσαλονίκη. Το τοπικό ντέρμπι της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με τον Αρη ELGEK που θα αρχίσει στις 16:00, ενώ δύο ώρες νωρίτερα ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ υποδέχεται τον Αθηναϊκό. Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:

Μεγάλο παιχνίδι στο Επταπύργιο για την Α2 γυναικών-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Τρίτη αγωνιστική σήμερα για τους δύο ομίλους της Α2 γυναικών και το παιχνίδι που ξεχωρίζει στον Βόρειο Ομιλο είναι αυτό του Παναθλητικού με τον Ηρακλή στο κλειστό του Επταπυργίου. Οι δύο ομάδες είναι αήττητες στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.