19 Οκτ 2013

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Μαντουλίδης-Μέγας Αλέξανδρος για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ

«Διπλό» στα Κουφάλια για τους εφήβους της Χαλάστρας

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι του Πύργου Χαλάστρας επικράτησαν με 50-63 στα Κουφάλια της τοπικής ομάδας.

Ανετη επικράτηση για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Nέα επιτυχία για το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Θερμαϊκό Θέρμης και επικράτησε με 44-82.

Αήττητοι οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση

Μεγάλη νίκη για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση με 53-67 εκτός έδρας επί της Αρετσούς.  Η νικήτρια ομάδα μπήκε δυνατά από την αρχή και δεν έχασε το προβάδισμα ποτέ καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού κάνοντας το 4/4.

Ανετα οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Εύκολο απόγευμα είχε η Αναγέννηση Ν. Ρυσίου κόντρα στον Ζέφυρο επικρατώντας με 26-50. Οι παίκτριες του Ρυσίου αφιέρωσαν την νίκη στην προπονήτρια τους Κάλι Αποστολίδου η οποία αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού στο γόνατο.

Αγώνας την Πέμπτη για την μικτή Ε.ΚΑ.Σ.Θ.-Ποιοι καλούνται να δώσουν το παρών

Από την Ε.ΚΑ.Σ.Θ. καλούνται οι παρακάτω αθλητές να βρίσκονται την Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013 και ώρα 15.15 στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Α’ για τον αγώνα με τον Μέγα Αλέξανδρο.

Οι σκόρερς του πρωταθλήματος γυναικών της ΕΣΚΑ

Μετά την δεύτερη αγωνιστική στο πρωτάθλημα γυναικών της ΕΣΚΑ το μπλογκ δημοσιεύει σήμερα με τη  βοήθεια του Νεκτάριου Ιωαννίδη, τις δέκα πρώτες σκόρερς της διοργάνωσης που είναι οι εξής:

Πρώτη επιτυχία για τις κορασίδες του Αστέρα Πλαγιαρίου

Καλύτερες σε όλη την διάρκεια του αγώνα οι κορασίδες του Αστέρα Πλαγιαρίου επικράτησαν με 47-39 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Παρά οκτώ…εκατό για τους εφήβους του Πειραματικού

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το τμήμα εφήβων του Πειραματικού που επικράτησε με 92-35 του Ηφαίστου.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με 57-42 του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Δια χειρός Τζόνσον το Ελληνικό

Το Ελληνικό επικράτησε με 81-82 επί του Αθηναϊκού, με δυο βολές της Τζόνσον, δύο δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη ενός συγκλονιστικού ματς.

«Φόρτσαρε» στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣ Χορτιάτης

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΑΣ Χορτιάτης κέρδισε τις Ακαδημίες Πρωταθλητών με 75-58 πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

Η παρουσίαση των ανδρών του Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Η ομάδα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας που φέτος αγωνίζεται στην Β' ΕΚΑΣΘ, έχει προπονητή τον Γιώργο Τραχανά και αποτελείται από τους παρακάτω παίκτες:

Νίκη στο τέλος με ανατροπή για τον Θρίαμβο Ταγαράδων

Σ' ένα πολύ καλό παιχνίδι με συναρπαστικό τέλος ο Θρίαμβος Ταγαράδων επέστρεψε χθες στις νίκες, νικώντας τον Άτλαντα με 84-74.

«Περίπατος» για τον ΑΣ Πέρα

Σκορ και θέαμα χθες το βράδυ στην Κλεάνθους με την εύκολη νίκη του ΑΣ Πέρα επί του Θερμαϊκού Θέρμης με 83-58.

Αναβολή και στο Εύνικος-Παλαιό Φάληρο για την Α2 γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου αναβάλλεται, ο αγώνας Εύνικος ΓΑΣ – ΑΟ Π. Φαλήρου της 20/10/2013 για την δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος).

Τα παιχνίδια των εφήβων και των κορασίδων αποτελούν την πλειοψηφία στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δύο παιχνίδια σήμερα για την Α1 γυναικών

Μετά την αναβολή του αγώνα Ικαρος Καλλιθέας-Παναθηναϊκός, το σημερινό πρόγραμμα της Α1 γυναικών είναι:

Νέα επιτυχία για το Πειραματικό

Σε ένα κακό επιθετικά παιχνίδι το Πειραματικό διπλασίασε τις νίκες του καθώς επικράτησε με 52-44 του Νέστορα και συνεχίζει με δύο στα δύο» την πορεία του στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ1 κατηγορίας Ε.ΚΑ.Σ.Θ..

Το… γύρισε στο τέλος ο Ναύαρχος Βότσης

Με ανατροπή στην τελευταία περίοδο ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε με 62-56 της Ελβετίας 2005 σε αγώνα για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Αμπελόκηποι Μενεμένης για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Φόρτσαραν» στην τρίτη περίοδο οι Γαλάζιοι

Καλύτεροι στην επανάληψη και ιδιαίτερα στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Γαλάζιοι επικράτησαν εκτός έδρας του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης με 52-61.