13 Οκτ 2013

Αναβολή λόγω… προπονητή στο Φιλαθλητικός Λαγκαδά-Δόξα Δρυμού

Απίστευτο σκηνικό στον αγώνα του Φιλαθλητικού με την Δόξα Δρυμού που ήταν προγραμματισμένος να ξεκινήσει σήμερα στις 21:30 στον Λαγκαδά.

Εύκολα το παιδικό του ΠΑΟΚ

Υγιεινός περίπατος για τους παίδες του ΠΑΟΚ απέναντι στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, όπως φαίνεται και από το τελικό 75-34.

«Διπλό» στην Σταυρούπολη για το παιδικό του Μαντουλίδη

Για ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση των παίδων της ΕΚ Σταυρούπολης απέναντι στο Μαντουλίδη. Στην επανάληψη οι παίκτες του Κώστα Μπελούλη πήραν διαφορά ασφαλείας και  επικράτησαν δίκαια.

Πήρε το ντέρμπι του παιδικού η Χαλκηδόνα

Μεγάλο παιχνίδι στα Κουφάλια για το παιδικό πρωτάθλημα με την Χαλκηδόνα να επικρατεί στο τέλος με 57-59 της ομώνυμης ομάδας.

Νταμπλ σκορ και… επτά για το εφηβικό του Ν. Βότση

Με χαρακτηριστική άνεση οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση επικράτησαν χθες με 69-31 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Μαντουλίδης: Αφιέρωσαν στον Γκαβέζο τη σημερινή επιτυχία

Το ΔΣ, οι προπονητές και οι αθλητές του ΜΑΣ Μαντουλίδης, αφιερώνουν τη σημερινή νίκη του ανδρικού τμήματος επί της Αγίας Βαρβάρας στον Αντώνη Γκαβέζο, που υπέστη κάταγμα στον αγκώνα του αριστερού του χεριού στο χθεσινό παιχνίδι των εφήβων και αύριο θα χειρουργηθεί.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα κορασίδων ΜΕΝΤ-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Διαφορά 40 πόντων για τους παίδες του ΒΑΟ

Πολύ εύκολα όπως φαίνεται και από το τελικό 61-21 επικράτησαν στην έδρα τους, του Αγίου Γεωργίου Ασπροβάλτας οι παίδες του ΒΑΟ.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Καλοχωρίου

Σε εξ΄ αναβολής αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής, του δευτέρου ομίλου, του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου επικράτησε πολύ άνετα, όπως δείχνει και το τελικό 16-51 της ΜΕΝΤ.

Εύκολη νίκη για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Με το ευρύ 38-70 επικράτησαν στο Φρυγανιώτη οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης.

«Διπλό» για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν εκτός έδρας του Μαντουλίδη με 36-55.

Διήμερο επιτυχιών για τον Αστέρα Σίνδου

Με νίκες συνέχισαν το Σαββατοκύριακο τα τμήματα υποδομής του Αστέρα Σίνδου. Αναλυτικά τα παιχνίδια εφήβων και παίδων:

Φιλικό με την Εθνική ανδρών με νοητική αναπηρία για τους εφήβους του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Ημέρα ορόσημο για την ομάδα του εφηβικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου ήταν το Σάββατο 12 Οκτωβρίου. Η έλλειψη αγωνιστικών υποχρεώσεων μετά την αναβολή του αγώνα με τον ΠΑΟΚ τους έδωσε την ευκαιρία να συμμετάσχουν στην προετοιμασία της Εθνικής ανδρών με νοητική αναπηρία.

Στιγμιότυπα από το χθεσινό παιχνίδι εφήβων Πύργος Χαλάστρας-Χαλκηδόνα

Περίπατος για τους εφήβους της ΕΚ Σταυρούπολη

Εντυπωσιακή εμφάνιση και άνετη νίκη με 81-33 για το εφηβικό της ΕΚ Σταυρούπολη με αντίπαλο τον ΚΑΟΣ.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αρης ELGEK-Ιπποκράτης Κω για την πρεμιέρα της Α1 γυναικών

Πολύ εύκολη επικράτηση για το εφηβικό της ΑΕ Πυλαίας

Με το επιβλητικό 95-23 επικράτησαν του Ηφαίστου οι έφηβοι της ΑΕ Πυλαίας σε χθεσινό παιχνίδι.

Ο Αγιασμός του Ζέφυρου ’02-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκε χθες ο Αγιασμός των τμημάτων του Α.Σ. Ζέφυρος '02 Ανατολικής Ακτής στις εγκαταστάσεις του ΔΑΚ Περαίας για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014.

Εντυπωσιακή άμυνα από τους παίδες της ΗΟΟΡ

Παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα η Ακαδημία ΗΟΟΡ επικράτησε εκτός έδρας του Ασβεστοχωρίου με 29-45 για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Ο προπονητής του Ιπποκράτη Κω, Μιχάλης Καπλανίδης, μιλά αποκλειστικά στην κάμερα του μπλογκ για τη μεγάλη νίκη επί του Αρη

Δίκαια επικράτηση για τους παίδες του Ηρακλή

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ηρακλής επικράτησε με 44-37 του Ερμή Λαγκαδά για το παιδικό πρωτάθλημα.

Ο προπονητής των γυναικών του Αρη ELGEK μιλά για το άτυχο παιχνίδι με τον Ιπποκράτη Κω και το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Πέρασε από την Καλαμαριά ο Ολυμπιακός Βόλου

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε με 44-53 του Απόλλωνα στην Καλαμαριά.

Διαφορά 33 πόντων και χωρίς την Καμπουράκη για την Ολύμπια Λάρισας

Με εντυπωσιακή εμφάνιση ιδιαίτερα στο ξεκίνημα του πρώτου και τρίτου δεκαλέπτου, η Ολύμπια επικράτησε με 75-42 της ΑΓΕ Πιερίας στη Λάρισα.

Μεγάλο «διπλό» για τον Ηρακλή στα Γιάννενα

Η ψυχραιμία στις βολές στα τελευταία λεπτά έδωσε τη νίκη στον Ηρακλή που επικράτησε με 48-51 του ΠΑΣ στα Γιάννενα.

Περίπατος στο ντέρμπι για την ΑΕ Πυλαίας Ροδάνθη

Χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα  η ΑΕ Πυλαίας Ροδάνθη επικράτησε με  71-40 του Ναύαρχου Βότση στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την πρώτη αγωνιστική της Α2.

«Με το δεξί» η Νίκη Λευκάδας

Καλύτερη μετά την τρίτη περίοδο η Νίκη επικράτησε στη Λευκάδα με 59-54 των Τιτάνων Δράμας.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Παναθλητικός

Συνήλθε στο δεύτερο μισό ο Παναθλητικός και επικράτησε με 60-44 του ΑΟ Σερρών στην πρεμιέρα της Α2 γυναικών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

TΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Πέρασε από το Νέο Ρύσιο ο Ικαρος Καλλιθέας

Δεν μπόρεσε η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου να ξεπεράσει το εμπόδιο της πρεμιέρας που ακούει στο όνομα Ικαρος Καλλιθέας και γνώρισε την ήττα με 44-51. Στο παιχνίδι συνέβησαν απίστευτα πράγματα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Δεν τα κατάφερε ο Αρης ELGEK απέναντι στον Ιπποκράτη Κω-Νίκη με 56-65 για τις νησιώτισσες-Φωτορεπορτάζ: Παύλος Μακρίδης

Αρχίζει σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών και μαζί του και οι περιγραφές αγώνων από το μπλογκ.

Η προκριματική φάση των παίδων κυριαρχεί στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, όπου υπάρχουν και αρκετοί αγώνες για την Γ΄ κατηγορία. Αναλυτικά:

Δύο παιχνίδια στην Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών-Αρχιζει σήμερα και η Α2

Με νίκες φιλοδοξούν να ξεκινήσουν το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών ο Αρης και η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου που υποδέχονται τον Ιπποκράτη Κω και τον Ικαρο Καλλιθέας αντίστοιχα. Σήμερα αρχίζει και το πρωτάθλημα της Α2, με τοπικό ντέρμπι ΑΕ Πυλαίας και Ναύαρχου Βότση. Το πρόγραμμα:

Περίπατος για τις κορασίδες του Ηρακλή

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» με 67-20 του ΕΟ Σταυρούπολης.

Νταμπλ-σκορ και…εννέα για τους έφηβους της Καλλικράτειας

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.Χ. ο Κένταυρος Καλλικράτειας, επικράτησε με 77-34 της Νέας Τρίγλιας.