12 Οκτ 2013

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ΔΕΗ

Σε ένα ματς που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τη ΔΕΗ (ημίχρονο 47-23) κατέληξε με άγχος και νίκη τελικά με 66-60 απέναντι στην πολύ μαχητική ομάδα των Μύθων Χαλάστρας.

Δηλώσεις του Γιώργου Ντάλλη και του Αλέξη Μαυρίδη του Αίαντα Ευόσμου για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα των κορασίδων του Αρη και του Αίαντα Ευόσμου

Παραμένουν αήττητοι οι έφηβοι του Ανατόλια

Το «3Χ3» έκαναν οι έφηβοι του Ανατόλια κερδίζοντας τον ΑΣ Πανόραμα με 70-57, σε ένα ωραίο παιχνίδι στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου.

Η φωτογράφιση των παίδων της ΜΕΝΤ

Η επίσημη φωτογράφηση του παιδικού τμήματος της ΜΕΝΤ παρουσία του χορηγού του τμήματος Αθανάσιου Κακκανά, της Κατασκευαστικής Εταιρίας ΕΥΔΜΗΤΟΣ Ο.Ε. η οποία στηρίζει φέτος την προσπάθεια του.

Πήραν το τοπικό ντέρμπι οι έφηβοι του Πύργου Χαλάστρας

Εχοντας ένα μικρό προβάδισμα μετά την δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Πύργου Χαλάστρας επικράτησαν με 52-49 της Χαλκηδόνας.

ΑΕΝ Κρήνης: «Τέρας ψυχραιμίας ο Μανιάτης»

Χθες Παρασκευή στο κλειστό της Πυλαίας η ΑΕΝ Κρήνης αντιμετώπισε, σε ένα παιχνίδι για γερά νευρά, την ομάδα του Αριστοτελείου Κολεγίου.

Εκαναν τα εύκολα, δύσκολα οι έφηβοι της Αρετσούς

Αν και ήταν μπροστά σε όλο το διάστημα του αγώνα οι έφηβοι της Αρετσούς επικράτησαν τελικά με 70-71 του Ζέφυρου στην Περαία.

Τρίτη νίκη για τους εφήβους του ΒΑΟ

Το εφηβικό του ΒΑΟ τριπλασίασε τις νίκες του σε ισάριθμους αγώνες, για τον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Εδειξαν την κλάση τους στην επανάληψη οι έφηβοι του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Πολύ καλύτερος στην επανάληψη ο Ποσειδώνας επικράτησε στην Καλαμαριά με 96-64 του Αχιλλέα Θερμαϊκού για το εφηβικό πρωτάθλημα.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των εφήβων του Ολυμπου Ελλευθερίου Κορδελιού με το Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

Τα τελευταία δευτερόλεπτα του κανονικού αγώνα εφήβων ΠΚ Νεάπολης-ΠΣ Ευκαρπίας

Μαρλαφέκας: «Η φιλοσοφία και το πλάνο του Εσπερου Πατρών»

Με τοπικό ντέρμπι ξεκινάει ο 1ος όμιλος του Νότου για την Γ' Εθνική καθώς ο Έσπερος ΑΟΠΑ θα αντιμετωπίσει αύριο Κυριακή (13/10) τον νεοφώτιστο, αλλά συνάμα πολύ δυνατό Προμηθέα Πατρών.

Υγιεινός περίπατος για τις κορασίδες του Αρη

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα για τις κορασίδες του Αρη που επικράτησαν με 71-22 του Αίαντα Ευόσμου.

Διπλό στην παράταση για τους εφήβους του ΠΣ Ευκαρπίας-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με το ΠΚ Νεάπολης

«Εσπασε καρδιές» το παιχνίδι στη Νεάπολη με το ΠΣ Ευκαρπίας να επικρατεί στην παράταση του ΠΚ με 70-71.

Νίκη των Βασιλικών στο ντέρμπι

Στο χθεσινό ντέρμπι της Γ2 ΕΚΑΣΘ Ανδρών τα Βασιλικά επικράτησαν του Θρίαμβου Ταγαράδων με 60-56. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό μέχρι το τέλος με σκληρές άμυνες σε όλο τον αγώνα.

«Κατακεραύνωσε» τα Κουφάλια ο Ελλάνιος Δίας

Ποιο ψύχραιμος στα τελευταία λεπτά ο Ελλάνιος Δίας επικράτησε χθες με 69-74 στα Κουφάλια αρχίζοντας με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του στην Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

«Φόρτσαραν» στη επανάληψη οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Πολύ καλύτεροι μετά την τρίτη περίοδο οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επιβλήθηκαν με 64-48 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Νίκη στο καλάθι για το εφηβικό της Ακαδημίας ΗΟΟΡ

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στις Συκιές με την Ακαδημία ΗΟΟΡ να επικρατεί με 53-51 της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ.

Δίκαια επικράτηση για τις κορασίδες του Αξιού Ανατολικού

Καλύτερες στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι κορασίδες του Αξιού Ανατολικού επικράτησαν στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ  με 26-33.

Πρεμιέρα με το… αριστερό για τις γυναίκες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών και γνώρισε την ήττα με 69-46 από το Ελληνικό σε αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό του Δούκα.

Ανετα οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

Χωρίς να αντιμετωπίσουν δυσκολίες οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 72-37 για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Καφαντάρη: «Να παλεύουμε όλα τα παιχνίδια»

Η προπονήτρια της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου μίλησε στην ιστοσελίδα του συλλόγου για την νέα αγωνιστική περίοδο που ξεκινά αύριο και αναφέρθηκε στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής, με τον Ικαρο Καλλιθέας:

Αναβλήθηκε και το Νέα Κηφισιά-Αμιλλα Τρίπολης για την Α2 γυναικών

Από την ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΕ Νέας Κηφισιάς – ΓΕ Αρκαδίας Άμιλλα για την πρώτη αγωνιστική της Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος) αναβάλλεται.

Απίστευτοι στο τρίτο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Με εκπληκτική άμυνα στην τρίτη περίοδο (σερί 18-0) ο Μαντουλίδης επικράτησε με άνεση της Ακαδημίας Αστέρια με 57-40.

Οι αγώνες για την προκριματική φάση εφήβων και κορασίδων κλέβουν την παράσταση στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από την προπόνηση και δηλώσεις των γυναικών του Παναθλητικού για τη νέα αγωνιστική περίοδο

Νέα ήττα για το Μακεδονικό Λητής

Δεύτερη ήττα για το Μακεδονικό Λητής στην εντός έδρας αναμέτρηση με το ICBS 2009 (59-74).

Στον Αίαντα Ευόσμου ο Άλκης Μιχαηλίδης

Ο Αίας Ευόσμου ανακοίνωσε την συνεργασία του με τον ασσίσταντ κόουτς, Άλκη Μιχαηλίδη, για τη σεζόν 2013-14.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Κατέρρευσε» στην επανάληψη η Ακαδημία ΗΟΟΡ

Μετά από ένα κακό δεύτερο ημίχρονο η Ακαδημία ΗΟΟΡ γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από τον Κανάρη με 73-68.

Εύκολη νίκη στο τοπικό ντέρμπι για τον Θερμαϊκό Θέρμης

Καλύτερος από την αρχή μέχρι το τέλος ο Θερμαϊκός επιβλήθηκε στην Θέρμη με 68-52 του Ορφέα Σουρωτής.

«Με το δεξί» ο Πύργος Χαλάστρας

Δεν προβληματίστηκε ιδιαίτερα ο Πύργος Χαλάστρας που επιβλήθηκε στην έδρα του με 66-51 του Αγίου Δημητρίου.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Πυρσός Αγίας Τριάδας

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Πυρσός Αγίας Τριάδας επικράτησε με 55-30 του Ατρομήτου Τριαδίου.

Νικηφόρο ξεκίνημα για τα Μετέωρα

Καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τα Μετέωρα επικράτησαν με 59-48 του Πορφυριακού στην πρεμιέρα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.