10 Οκτ 2013

Παραμένουν αήττητοι οι νέοι των Γαλάζιων-Η βαθμολογία του πρωταθλήματος

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι νέοι των Γαλάζιων επικράτησαν με 41-47 στους Αμπελόκηπους της Ελπίδας και πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ ο Μέγας Αλέξανδρος-Νίκησε με 72-69 τον Αστέρα Πλαγιαρίου που πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Στην φάση των «16» του κυπέλλου ανδρών προκρίθηκε ο Μέγας Αλέξανδρος μετά τη νίκη του με 72-69 επί του Αστέρα Πλαγιαρίου.

Δείτε τα highlights του αγώνα Γαλαξίας Αδένδρου-Αναγέννηση Φλόγα για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Διπλό» στον Εύοσμο για τις νεάνιδες των Αμπελοκήπων-Μενεμένης-Η βαθμολογία μετά τη δεύτερη αγωνιστική

Καλύτεροι οι Αμπελόκηποι Μενεμένης επικράτησαν δίκαια εκτός έδρας του Αίαντα Ευόσμου με 39-53 στον αγώνα που ολοκλήρωσε την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ.

Διευκρινίσεις για τη Μέλνικα από την ΕΟΚ

Επειδή οι κραυγές και οι κορώνες για τη δημιουργία εντυπώσεων είναι εύκολες, αλλά η γνώση και η κατανόηση των νόμων αποδεικνύεται δύσκολη, η ΕΟΚ αναγκάζεται να διευκρινίσει τα εξής:

Στιγμιότυπα από το τουρνουά "3 on 3" που διοργάνωσε η GBA τον περασμένο Ιούνιο

Επικράτησε χωρίς πρόβλημα ο Αρίων Σταυρούπολης

Καλύτερος από την αρχή του αγώνα ο Αρίων Σταυρούπολης επικράτησε εκτός έδρας με 31-52 του Αστέρα Κουκουτζά σε χθεσινό παιχνίδι για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου που έχει ως εξής:

Κλήση για προπόνηση της μικτής κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ-Όλα τα ονόματα

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες την Κυριακή 13/10 και ώρα 09.30 στο γήπεδο Μίκρας Β, για προπόνηση:

Ανετο «διπλό» για τους νέους του Αίαντα Ευόσμου στο «Ιβανώφειο»

Πολύ καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Αίας Ευόσμου επικράτησε με 63-89 του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο» σε χθεσινό παιχνίδι για το πρωτάθλημα νέων  της ΕΚΑΣΘ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 20-3 στα πρώτα λεπτά, αλλά μετά «κάθισαν» και  έτσι ήρθε το προαναφερθέν αποτέλεσμα.

Ο Ηρακλής ευχαριστεί τον Γιάννη Κούκο

Το τμήμα γυναικών του Ηρακλή με ανακοίνωσή του «ευχαριστεί τον προπονητή Γιάννη Κούκο για τον καιρό που προπονούσε την ομάδα, και σύσσωμο του εύχεται καλή σταδιοδρομία».

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών, που είναι οι εξής:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1 και Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε Α1 και Α2 γυναικών, που είναι οι εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αξιός Ανατολικού-Αρίων Μενεμένης (71-72 στην παράταση), σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Ο Απόλλωνας Καλαμαριάς ευχαριστεί τον Κωνσταντίνο Σπανίδη

Το Δ.Σ. και ο γενικός αρχηγός των γυναικείων τμημάτων του Απόλλωνα Καλαμαριάς με ανακοίνωσή τους ευχαριστούν τον Κωνσταντίνο Σπανίδη για την μέχρι τώρα προσφορά του και του εύχονται ότι καλύτερο.

Συγκρότηση ΔΣ σε ΤΕ Δωδεκανήσου και ΤΕ Χίου

Με απόφαση του ΔΣ της ΕΟΚ, συγκροτήθηκε το ΔΣ της Τοπικής Επιτροπής Δωδεκανήσου και της Τοπικής Επιτροπής Χίου. Η θητεία της επιτροπής θα λήξει τον Σεπτέμβριο του 2016.

Κανονικά τα εθνικά πρωταθλήματα από 11-22 Οκτώβρη-Οι προϋποθέσεις για χορήγηση άδειας διεξαγωγής αθλητικών συναντήσεων

Μετά από προσπάθειες της ΕΟΚ και με τη συμβολή του Υφυπουργού Αθλητισμού κ. Ανδριανού, οι αγώνες των εθνικών πρωταθλημάτων θα διεξαχθούν κανονικά το διάστημα 11-22 Οκτωβρίου, όπως υπαγορεύει και η σχετική απόφαση:

Η παρουσίαση των γυναικών του Ναύαρχου Βότση

Οι σημερινοί αγώνες της ΕΚΑΣΘ

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το ρόστερ και το πάρε-δώσε του Πρωτέα Γρεβενών

Από τον Πρωτέα Γρεβενών ανακοινώθηκαν το ρόστερ και οι μετακινήσεις αθλητών για την περίοδο 2013-14 που είναι:

Αποκλειστικό-Παρελθόν από το γυναικείο του Ηρακλή ο Γιάννης Κούκος

Δεν θα συνεχίσει στον Ηρακλή ο προπονητής των γυναικών και των νεανίδων του συλλόγου, Γιάννης Κούκος. Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του μπλογκ, ο νεαρός τεχνικός παραιτήθηκε για προσωπικούς λόγους.

Πήραν το ντέρμπι οι νέοι του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι νέοι του Μαντουλίδη, επικράτησαν στις Συκιές του ΒΑΟ με 60-71.