21 Ιουλ 2013

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ελλάδα-Τουρκία για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών

Δείτε τα highlights του αγώνα Ελλάδα-Τουρκία για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών

Μήτσιαλος: «Θα επιστρέψουμε πιο δυνατοί»

Η πορεία της Εθνικής Νέων Ανδρών ολοκληρώθηκε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με τη νίκη επί της Τουρκίας, για την 5η θέση της τελικής κατάταξης. Ο Αλέξανδρος Μήτσιαλος και οι συμπαίκτες του αφήνουν τη διοργάνωση με την πίστη ότι η ελληνική ομάδα άξιζε αυτό το κάτι παραπάνω και ότι θα επιστρέψει ακόμη πιο δυνατή.

«Περίπατος» της Εθνικής Παίδων επί της Νορβηγίας (89-58)

Η Εθνική Παίδων, που βρίσκεται στην Νάουσα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το Ευρωμπάσκετ της Ουκρανίας (8-18/08), επιβλήθηκε σε φιλικό αγώνα της Νορβηγίας με 89-58.

Δείτε το αποχαιρετιστήριο βίντεο της διοργάνωσης του 12ου Παγκοσμίου Βετεράνων

Τράβηξε…46αρι ο Μπόνι-Δύο χρυσά για τους Ιταλούς στις κατηγορίες Μ50+ και Μ45+

Με μεγάλο πρωταγωνιστή το Μάριο Μπόνι οι 50+ της Ιταλίας επικράτησαν με 79-73 της Σλοβενίας και κατέκτησαν τον τίτλο.

Δύο μετάλλια για τους Ελληνες Μ35+-Φωτορεπορτάζ

Πολύ κοντά στο πρώτο ελληνικό χρυσό στην ιστορία των Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων έφτασε η THESSALONIKI GREECE A M35+.

Αρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την Εθνική Ανδρών

Η αντίστροφη μέτρηση αρχίζει σταδιακά για την Εθνική Ανδρών. Οι διεθνείς παίκτες θα υποβληθούν σε ιατρικές εξετάσεις αύριο και μεθαύριο (22-23/7).

Ήττα στον τελικό από την Ιταλία για την Ελληνική ομάδα 40+-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Δεν τα κατάφερε η Ελληνική ομάδα 40+ που ηττήθηκε στο μεγάλο τελικό της κατηγορίας της με 82-71 από την Ιταλία.

Πέμπτη θέση για την Εθνική Νέων Ανδρών-Επικράτησε με 74-60 της Τουρκίας-Εντυπωσιακή εμφάνιση του Μποχωρίδη

Πολύ καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η Εθνική Νέων Ανδρών επικράτησε με74-60  της Τουρκίας και κατέκτησε την πέμπτη θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που ολοκληρώνεται το βράδυ.

Χάλκινο μετάλλιο για τις γυναίκες της Ελλάδας στην κατηγορία 40+ του Παγκοσμίου Βετεράνων-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την απονομή και τα Ελληνικά πανηγύρια

Το πρώτο Ελληνικό μετάλλιο στην Ιστορία των αγώνων κατέκτησε η ομάδα γυναικών της κατηγορίας F40+ που επικράτησε με 65-60 της Λετονίας.

Στιγμιότυπα από τον τελικό αγώνα Ρωσία-Βραζιλία για την κατηγορία 60+ του 12ου Παγκοσμίου Βετεράνων

Νίκη της Ρωσίας στις γυναίκες 50+-Οι Πολωνές αφιέρωσαν το αργυρό μετάλλιο τους στην Τερέζα

Η Τερέζα ακολούθησε την προετοιμασία της πολωνικής ομάδας στην κατηγορία F50+ τα τελευταία δύο χρόνια, με σκοπό να ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη, με τις συμπαίκτριες και φίλες της, προσβλέποντας στην κατάκτηση ενός μεταλλίου.

«Διπλό» χρυσό για τη Γερμανία σε άνδρες 55+ και γυναίκες 45+

Εχοντας το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα η Γερμανία επικράτησε δίκαια της Μολδαβίας με 75-60 και πήρε τον τίτλο στην κατηγορία 55+.

Διαφορά 25 πόντων για τους Ρώσους της κατηγορίας 60+

Με χαρακτηριστική άνεση η Ρωσία επικράτησε της Βραζιλίας (66-41) και κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στην κατηγορία 60+ του 12ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Βετεράνων.

Πρώτη ξένη στην Α1 η Μίλκοβα στον Ίκαρο Καλλιθέας

Η δοκιμασμένη λύση της Βουλγαροσκοπιανής φόργουορντ σέντερ Λίντια Μίλκοβα (1.92)  προτιμήθηκε από τον Ίκαρο Καλλιθέας που ενίσχυσε σημαντικά την φροντ λάϊν.

Στον τελικό η Σιτσουάν του Στράτου Κουκουλεκίδη

Μεγάλη επιτυχία στο πρωτάθλημα της Κίνας για τον Στράτο Κουκουλεκίδη καθώς η ομάδα του, η Σιτσουάν, μετά από μια εντυπωσιακή πορεία στα πλέι οφ, πέρασε στους τελικούς, όπου θα διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή κόντρα στην Τζιανσού.

Συνεντεύξεις από αθλητές, παράγοντες, διαιτητές και φιλάθλους που συμμετέχουν στο 12ο Παγκόσμιο Βετεράνων

Στιγμιότυπα από τον τελικό αγώνα γυναικών Τουρκία-Ουκρανία για την κατηγορία 35+ του 12ου Παγκοσμίου Βετεράνων

Δείτε ζωντανά τους αγώνες του Παγκοσμίου Βετεράνων από το Αλεξάνδρειο και το κλειστό του ΠΑΟΚ

ALEXANDRION 1

Στιγμιότυπα από τον τελικό αγώνα γυναικών Λετονία-Γερμανία για την κατηγορία 55+ του 12ου Παγκοσμίου Βετεράνων

Το εντυπωσιακό κάρφωμα του Γιώργου Διαμαντάκου στο Top 5 της τρίτης ημέρας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Εφήβων