27 Απρ 2013

Η τέταρτη μέρα στο Πρωτάθλημα Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών Γυναικών-Φωτορεπορτάζ

Συνεχίζεται στο Διδυμότειχο το Πρωτάθλημα Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών Γυναικών. Τα αποτελέσματα της τέταρτης μέρας είναι:

Πήραν το ντέρμπι οι δεύτεροι προπαίδες της Νέας Ραιδεστού

Δυσκολότερα απ’  ότι δείχνει το τελικό 65-54 επικράτησαν οι δεύτεροι παμπαίδες της Νέας Ραιδεστού της αντίστοιχης ομάδας του Θερμαϊκού Θέρμης στο ΔΑΚ Βασιλικών.

Ο προπονητής των νεανίδων του ΠΑΟΚ, Ευριπίδης Μελετιάδης, μιλά στην κάμερα του μπλογκ για το πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης και το Πανελλήνιο

Διπλή επιτυχία στην Καλαμαριά για το μίνι του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Με δύο νίκες πέρασαν από το ΔΑΚ Καλαμαριάς τα τμήματα μίνι του Μεγάλου Αλεξάνδρου που επιβλήθηκαν των αντιστοίχων τμημάτων του Ποσειδώνα Καλαμαριάς. Συγκεκριμένα:

«Κατοστάρα» για τους παμπαίδες του Καλοχωρίου-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τη Χαλκηδόνα

Για την όγδοη αγωνιστική του τουρνουά παμπαίδων της ΕΚΑΣΘ στο πρώτο όμιλο, το προπαιδικό του Καλοχωρίου φιλοδώρησε με κατοστάρα την φιλότιμη αλλά αδύναμη Χαλκηδόνα.

Περίπατος για την Αναγέννηση Φαλήρου-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αριστοτέλη

Στο πρώτο παιχνίδι από την σειρά των αγώνων για την άνοδο στην Β΄ ΕΚΑΣΘ, η Αναγέννηση Φαλήρου, παίζοντας με πάθος και αποφασιστικότητα από την αρχή του αγώνα, επιβλήθηκε του Αριστοτέλη με 36-63.

Τουρνουά προπαιδικού, μίνι και προμίνι από την ακαδημία της ΑΕ Κοζάνης

Ο γενικός αρχηγός των γυναικών του ΠΑΟΚ, Βασίλης Αγγελίδης, μιλά στο μπλογκ για το πρωτάθλημα νεανίδων

Πασχαλινό τουρνουά ακαδημιών από τη ΧΑΝΘ

Και οι πέντε ήταν υπέροχοι για τον ΟΠΑΠ

Αν και σε όλο το παιχνίδι αγωνίστηκαν μόλις πέντε άτομα ο ΟΠΑΠ επικράτησε με 57-70 του Ευθυμιάδη σε αγώνα για το πρωτάθλημα του ΕΚΘ.

Η τρίτη μέρα στο Πρωτάθλημα Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών Γυναικών-Φωτορεπορτάζ

Συνεχίζεται στο Διδυμότειχο το Πρωτάθλημα Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών Γυναικών. Τα αποτελέσματα της τρίτης μέρας είναι:

Στην Ιταλία νεάνιδες και κορασίδες του Αίαντα Ευόσμου

Αναχώρησε χτες η μικτή ομάδα νεανίδων και κορασίδων του Αίαντα Ευόσμου, για το Μιλάνο αεροπορικώς όπου έδωσε το πρώτο της  φιλικό με την ισχυρή ομάδα νεανίδων των Μilano basket stars, στις 20.30 τοπική ώρα.

Η παίκτρια των νεανίδων του ΠΑΟΚ, Ραφαέλα Αγγελίδου, μιλά στην κάμερα του μπλογκ για τον συγκλονιστικό χθεσινό τελικό με τον Ηρακλή

Διαφορά 49 πόντων για τους παμπαίδες του Ζέφυρου

Εντυπωσιακό το τμήμα προπαίδων του Ζέφυρου επικράτησε με 82-33 του Ανατόλια.

Η παίκτρια των νεανίδων του ΠΑΟΚ, Αννα Νίκη Σταμολάμπρου, μιλά στην κάμερα του μπλογκ για τον τίτλο του πρωταθλητή Θεσσαλονίκης και για τη συνέχεια της καριέρας της

«Διπλό» στο Μακεδονικό για τους παμπαίδες του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι το προπαιδικό του ΠΚ Νεάπολης επικράτησε στο κλειστό του Μακεδονικού με 55-58.

Πρωταθλητής εφήβων στην ΕΣΚΑΝΑ ο Πανιώνιος-Επικράτησε με 65-64 του Ικάρου Καλλιθέας-Βίντεο με τις τελευταίες στιγμές του συγκλονιστικού αγώνα

Ο Πανιώνιος καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα νίκησε 65-64 τον Ίκαρο Καλλιθέας και με 2-1 νίκες κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στους εφήβους.

Δείτε βίντεο με τις απονομές των μεταλλίων και του κυπέλλου στις πρωταθλήτριες ΕΚΑΣΘ νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Πρωτιά στον όμιλο για το Πειραματικό-Θα διεκδικήσει τον τίτλο του υπερπρωταθλητή της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Φωτορεπορτάζ

Μετά από ένα νευρικό παιχνίδι το Πειραματικό  πέτυχε άλλη μία νίκη με 56-49 επί του Νέστορα και σφράγισε το εισιτήριο για το φάιναλ-φορ στο οποίο θα ανακηρυχθεί ο υπερπρωταθλητής της Γ2 κατηγορίας ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Το τουρνουά παμπαίδων κλέβει την παράσταση στο σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από το γλέντι των νεανίδων και των παίδων του ΠΑΟΚ στην "Πύλη Αξιού"

Προβάδισμα για το Μάρκο Μπότσαρη

Νίκη με διαφορά 22 πόντων πέτυχε ο Μάρκος Μπότσαρης που επικράτησε με 68-46 του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού στον πρώτο αγώνα του ειδικού πρωταθλήματος για τις θέσεις 4-6 της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Φωτορεπορτάζ από τα πανηγύρια των νεανίδων του ΠΑΟΚ μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ