26 Απρ 2013

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πρωταθλητής νεανίδων της ΕΚΑΣΘ ο ΠΑΟΚ-Επικράτησε με 42-37 του Ηρακλή στον τελικό-Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι

Οι διαιτητές των αγώνων της ΕΚΑΣΘ από αύριο μέχρι και τη Μ. Τρίτη

Η ΕΚΑΣΘ ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων της από αύριο μέχρι και τη Μ. Τρίτη που είναι το εξής:

Κάλεσμα στον κόσμο για τον τελικό των νεανίδων από το τμήμα γυναικών του Ηρακλή

Το τμήμα γυναικών του Ηρακλή εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:

Μάχες τετράδας στο πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΚ

Οι τρεις ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί στο φάιναλ φορ του πρωταθλήματος, είναι το Μαρούσι, ο Θεσσαλός και η Δωδεκάνησος.

Ζούρος : «Διεθνούς Επιπέδου το Τοπικό Σεμινάριο της Λάρισας»

Στο Τοπικό Σεμινάριο της Λάρισας ανοίγει αύριο η αυλαία και για ένα διήμερο στο κλειστό του Αγίου Θωμά όσοι προσέλθουν θα έχουν την ευκαιρία να μάθουν τα μυστικά της προπονητικής από τρεις κορυφαίους προπονητές (Ζούρος, Μίσσας, Πρίφτης).

Ρεκόρ συμμετοχών στο 12ο Παγκόσμιο Βετεράνων της Θεσσαλονίκης- Αύριο και μεθαύριο το πρώτο δοκιμαστικό τεστ με παρουσία εθελοντών

Όπως αναμενόταν, η Θεσσαλονίκη και το 12ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα MAXIBASKETBALL θα δημιουργήσει ρεκόρ συμμετοχών.

Μάχη για την άνοδο στον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Το σημερινό πρόγραμμα

Δύο αγωνιστικές πριν το τέλος της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, το ενδιαφέρον στρέφεται στην κορυφή του πρώτου ομίλου και στην «ουρά» του δεύτερου. Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τις κερκίδες του αγώνα Αρης-Ηρακλής για τα ημιτελικά νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Βήμα τίτλου για τον ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι στην άμυνα και αρκετές καλές στιγμές στην επίθεση με αιχμή του δόρατος τον αρχηγό Δημήτρη Φορίδη, ο ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας έκανε το πρώτο και πολύ καθοριστικό βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος κόντρα στην πολύ μαχητική ομάδα του ΑΟ Αρετσούς καθως επικράτησε με 70-57.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα ΠΑΟΚ-Παναθλητικός για τα ημιτελικά νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα Αρης-Ηρακλής για τα ημιτελικά νεανίδων της ΕΚΑΣΘ