7 Απρ 2013

Δεν δυσκολεύτηκαν τα δεύτερα μίνι αγοριών του Μαντουλίδη

Δίκαια επικράτηση για το δεύτερο μίνι αγοριών του Μαντουλίδη στην Περαία απέναντι στο αντίστοιχο τμήμα του Ζέφυρου με 25-40.

Ντέρμπι στο Κορδελιό με νικητή το μίνι κοριτσιών της ΑΕ Πυλαίας

Πραγματικό ντέρμπι διεξήχθη στο κλειστό του Ελευθερίου-Κορδελιού για το τουρνουά μίνι κοριτσιών με την ΑΕ Πυλαίας να φεύγει νικήτρια καθώς επικράτησε με 27-30 του Αίαντα Ευόσμου.

Προβάδισμα παραμονής στην Α1 γυναικών για τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου

Άνετη νίκη πήρε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου κόντρα στον Αστέρα Εξαρχείων με 72-53 και έκανε το 2-1 στη σειρά των πλέι-άουτ, της Α1 μπάσκετ γυναικών, παίρνοντας  προβάδισμα στη μάχη της παραμονής.

Συνεχίζεται το σερί για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών

Νέα επιτυχία για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών που παρά το άσχημο πρώτο δεκάλεπτο επικράτησαν στην έδρα τους με 66-61 του Αδάμαστου.

Εύκολη νίκη του μίνι κοριτσιών της Νέας Ραιδεστού επί του Αρη

Για το τουρνουά μίνι κοριτσιών η ομάδα της Νέας Ραιδεστού επιβλήθηκε εύκολα στην έδρα των Βασιλικών επί του Αρη με 42-17.

«Διπλό» στο Κορδελιό για το μίνι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

«Φόρτσαρε» μετά τη δεύτερη περίοδο το μίνι αγοριών του ΠΚ Νεάπολης και επιβλήθηκε με 28-37 του δεύτερου τμήματος του Αίαντα Ευόσμου στο Κορδελιό.

Στην οκτάδα των παίδων της ΕΚΑΣΘ ο Μαντουλίδης

Καλύτερο μετά το δεύτερο δεκάλεπτο το παιδικό τμήμα του Μαντουλίδη προηγήθηκε με διαφορά δέκα πόντων και επικράτησε με 69-59 της Νέας Ραιδεστού.

Μία νίκη και μία ήττα για τις υποδομές των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Με νίκη στον Σταυρό επί του τοπικού Αριστοτέλη συνέχισε το προπαιδικό των Ακαδημιών Πρωταθλητών, ενώ το μίνι γνώρισε την ήττα στο «Ιβανώφειο» από τον Ηρακλή. Αναλυτικά:

Στην Α2 γυναικών ο Ολυμπιακός Βόλου-Ηττήθηκε με από τον Ικαρο στην Καλλιθέα που παραμένει στην κατηγορία-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Το 3-0 στη σειρά των πλέι-άουτ με τον Ολυμπιακό Βόλου έκανε ο Ίκαρος Καλλιθέας, επικρατώντας της ομάδας της Θεσσαλίας με σκορ 70-62. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Άγγελου Τσίκληρα εξασφάλισε την παραμονή της στην Α1 και έστειλε στην Α2 τον Ολυμπιακό Βόλου.

Χωρίς προβλήματα το προπαιδικό των Καμινικίων

Ανετη επικράτηση για το προπαιδικό των Καμινικίων απέναντι στην τρίτη ομάδα των Μαχητών Δόξας χθες στα Πεύκα

Μικρό προβάδισμα ενόψει φάιναλ-φορ για το παιδικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Με διαφορά πέντε πόντων (46-41) επικράτησαν του Ερμή Λαγκαδά οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου κάνοντας μικρό βήμα για την πρόκριση στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» στις Συκιές για το μίνι κοριτσιών της ΧΑΝΘ

Σε αγώνα για το τουρνουά μίνι κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ η ΧΑΝΘ επικράτησε στις Συκιές του Παναθλητικού με 29-34.

Εύκολη επικράτηση για τον Ελλάνιο Δία

Ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση των Κενταύρων, καθώς στην συνέχεια ο Ελλάνιος Ζευς ήταν σαφώς ανώτερος και επιβλήθηκε με 70-52.

«Φόρτσαρε» στην τελευταία περίοδο ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς εκτός έδρας επί της Ελβετίας με 56-68.

Διαφορά δέκα πόντων για το μίνι του Πύργου Χαλάστρας

Νίκη στο τοπικό ντέρμπι για το μίνι αγοριών του Πύργου Χαλάστρας που επικράτησε με 43-33 του Αστέρα Σίνδου.

Παραμένει αήττητο το μίνι αγοριών του Καλοχωρίου

Για την πέμπτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του τουρνουά μίνι αγοριών της ΕΚΑΣΘ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου νίκησε εκτός έδρας τον Αγιο Αθανάσιο με 44-24, σημειώνοντας την πέμπτη συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Διαφορά 37 πόντων στο τοπικό ντέρμπι για το μίνι αγοριών του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Περίπατος στο τοπικό ντέρμπυ, για την ομάδα μίνι αγοριών του Κεραυνού Ωραιοκάστρου που χωρίς να αντιμετωπίσει αντίσταση κέρδισε με σημαντική διαφορά την αντίστοιχη ομάδα του ΔΑΣΩ, όπως φαίνεται από το τελικό 15-52.

Διπλή επιτυχία για τα προπαιδικά της ΑΚΕΤΣ

Δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσαν χθες τα τμήματα προπαίδων της ΑΚΕΤΣ. Αναλυτικά:

Ιστορική νίκη για το μίνι κοριτσιών του Αχιλλέα Τριανδρίας επί του ΠΑΟΚ

Μεγάλη επιτυχία για το μίνι κοριτσιών του Αχιλλέα που επικράτησε στην Τριανδρία με 42-41 του ΠΑΟΚ.

«Διπλό» για το μίνι κοριτσιών του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο το μίνι κοριτσιών του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησε στο Μαντουλίδη με 23-34.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι παμπαίδες του Αγίου Αθανασίου

Μετά το άσχημο ξεκίνημα, οι προπαίδες του Αγίου Αθανασίου ήταν εμφανώς καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια στην έδρα τους, του Μακεδονικού Γέφυρας με 53-39.

Ανετη επικράτηση για το μίνι αγοριών του ΑΣ Πανόραμα

Με πολύ καλή εμφάνιση στην επανάληψη το μίνι αγοριών του ΑΣ Πανόραμα επικράτησε με 52-35 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Επιβλητική νίκη για το προπαιδικό του Αστέρα Σίνδου

Καλύτεροι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι παμπαίδες του Αστέρα επικράτησαν στην Σίνδο με 76-32 των Κουφαλίων.

Με το ένα πόδι στην φάιναλ-φορ το παιδικό του Αρη

Καλύτεροι μετά την δεύτερη περίοδο οι παίδες του Αρη επικράτησαν με 52-75 στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης και έκαναν σημαντικό βήμα για την πρόκριση στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της Θεσσαλονίκης.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία στον Ομιλο Νότου της Α2 γυναικών

«Διπλό» στην Δράμα για τη Νίκη Λευκάδας

Καλύτερη στην τελευταία περίοδο η Νίκη Λευκάδας πέρασε από τη Δράμα επικρατώντας με 47-53 των Τιτάνων.

Πήρε το ντέρμπι αλλά όχι την διαφορά ο Ηρακλής

Καλύτερος ο Ηρακλής επικράτησε στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 79-69, αλλά δεν κάλυψε τη διαφορά που είχε χάσει στο πρώτο παιχνίδι.

Διαφορά 20 πόντων για τον Παναθλητικό

Χωρίς να συναντήσει προβλήματα ο Παναθλητικός επικράτησε με 66-46 του ΠΑΣ Γιάννινα στις Συκιές.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον Ομιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Βήμα σωτηρίας για τον Αρη που επικράτησε με 71-55 της Τερψιθέας για τα πλέι-άουτ της Α1 γυναικών-Ολο το παιχνίδι λεπτό προς λεπτό από το Αλεξάνδρειο

Αρχίζουν σήμερα τα πλέι-άουτ της Α1 γυναικών με τον Αρη να υποδέχεται στις 12:00 στο Αλεξάνδρειο την Τερψιθέα.

Αρχίζει την τρίτη στην Κοζάνη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Φοιτητών-Φοιτητριών-Το πρόγραμμα των αγώνων

«Περίπατος» για το δεύτερο προπαιδικό της Ακαδημίας Αστέρια

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι δεύτεροι παμπαίδες της Ακαδημίας Αστέρια επικράτησαν με 23-84 εκτός έδρας του Ορφέα Πλαγιαρίου.

Τα σημερινά παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ

Πλήθος αγώνων περιλαμβάνει και το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ με το κυρίως μενού να είναι το τουρνουά μίνι. Αναλυτικά:

Τα βλέμματα στο «Ιβανώφειο» για τον Ομιλο Βορρά της Α2 γυναικών-Φιέστα τίτλων στην Βούλα

Αρχίζει σήμερα ο δεύτερος γύρος στην δεύτερη φάση του Ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών με το σημαντικότερο ματς να διεξάγεται στο «Ιβανώφειο».