12 Μαρ 2013

Ανετη επικράτηση με 73-58 του Αστέρα Πλαγιαρίου επί του Νέστορα για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Διαβάστε όλο το παιχνίδι λεπτό προς λεπτό στις 21:30 από το Νέο Ρύσιο

Ενα πολύ σημαντικό ντέρμπι κορυφής διεξάγεται στο Νέο Ρύσιο. Ο πρωτοπόρος του ομίλου Αστέρας Πλαγιαρίου, υποδέχεται τον δεύτερο στην βαθμολογία Νέστορα. Το μπλογκ είναι και εκεί και θα καλύψει λεπτό προς λεπτό τον αγώνα.

Επαγγελματικό συμβόλαιο για τον Λιάπη-Οι πρώτες δηλώσεις του παίκτη

Ο Μιχάλης Λιάπης είχε τα γενέθλιά του την Δευτέρα και σήμερα υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιό με τον ΠΑΟΚ.

Δώρο wallpaper με φωτό από τον πάγκο των γυναικών του ΠΑΟΚ

Από τον ΑΣ ΠΑΟΚ ανακοινώθηκε ότι:

Νικητής στο ντέρμπι των «αιωνίων» το μίνι αγοριών του ΠΑΟΚ

Μετά από συναρπαστικό παιχνίδι το μίνι αγοριών του ΠΑΟΚ επικράτησε με 38-35 του Αρη.

Φιλανθρωπικός αγώνας βετεράνων στα μέσα του Μάη στην Θράκη

Μία γιορτή του μπάσκετ θα φιλοξενηθεί σε Ξάνθη και Αλεξανδρούπολη στις 18 και 19 Μαΐου αντίστοιχα. Οι μεγάλες μορφές του παρελθόντος θα αγωνισθούν απέναντι στους καλύτερους Θρακιώτες μπασκετμπολίστες, φιλοδοξώντας να ξυπνήσουν μνήμες από τις ένδοξες εποχές του Ελληνικού μπάσκετ που μας έχει κάνει τόσο περήφανους!

«Διπλό» στη Μίκρα για την Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης επικράτησε με 45-56 στη Μίκρα του Ατλαντα Τριλόφου.

Συνάντηση για το καλεντάρι της FIBA στην Αθήνα

Συνάντηση με κεντρικό θέμα συζήτησης το καλεντάρι της FIBA πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα.

Διπλή επιτυχία για τους παμπαίδες του Αστέρα Σίνδου

Με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια συνέχισαν το Σάββατο οι παμπαίδες του Αστέρα Σίνδου. Αναλυτικά οι αγώνες:

Κατσαβέλης, Λεβάκης και Αραμπατζής του χρόνου στην Δόξα Ασσήρου

Αναμενόμενη ήταν η ήττα για την Δόξα Ασσήρου στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς από τον Φιλαθλητικό, καθώς αγωνίστηκε με σύνθεση ανάγκης.

500 παιχνίδια και πάνω από 10.000 πόντοι για τον Κεραμάρη-Συγχαρητήρια από την Δόξα Δρυμού

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Δόξας Δρυμού, ο προπονητής Γιάννης Μπιτζάνης και οι συμπαίκτες του, συγχαίρουν τον αθλητή του συλλόγου Ευάγγελο Κεραμάρη για την συμπλήρωση, στον αγώνα της ομάδας με τον Άγιο Δημήτριο, 500 επίσημων αγώνων και την επίτευξη άνω των 10.000 πόντων στην μέχρι τώρα πορεία του ως αθλητής.

Τα highlights του αγώνα Ερμής Καλαμαριάς-ΑΕΕ Τούμπας για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στην Αθήνα για τουρνουά οι μικτές αγοριών και κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ

Απο την ΕΚΑΣΘ γνωστοποιείται ότι το προσεχές Σαββατοκύριακο 16 και 17 Μαρτίου, οι μικτές ομάδες αγοριών και κοριτσιών της Ενωσης, θα λάβουν μέρος σε φιλικό τουρνουά που θα διεξαχθεί στην Αθήνα, με τις αντίστοιχες μικτές ομάδες των Ενώσεων  ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ.

Πήρε τη νίκη και την διαφορά ο Μακεδονικός Λητής

Σε ένα παιχνίδι όπου η νίκη με διαφορά τουλάχιστον έξι πόντους, ήταν μονόδρομος για το Μακεδονικό Λητής, η ομάδα επικράτησε του Μεγάλου Αλεξάνδρου Μελισσοχωρίου με 62-60.

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στους ομίλους Βορρά και Νότου της Α2 γυναικών

Με την ολοκλήρωση της δέκατης έκτης αγωνιστικής της Α2 γυναικών οι πρώτες σκόρερ και «μπομπέρ» στους δύο υποομίλους του Βορρά και στον όμιλο Νότου έχουν ως εξής:

Η βαθμολογία του Γ΄ ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής και η τελική βαθμολογία του Δ΄ ομίλου της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενδιαφέροντα ομαδικά στατιστικά από τον ίδιο όμιλο

Ντέρμπι κορυφής στο Νέο Ρύσιο για την Γ2 ανδρών-Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ

Με τέσσερα παιχνίδια συνεχίζονται σήμερα οι αγώνες της ΕΚΑΣΘ. Ξεχωρίζει ο αγώνας στο Νέο Ρύσιο όπου ο Αστέρας Πλαγιαρίου υποδέχεται το Νέστορα στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του ομίλου τους. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Εκτός έδρας επικράτηση για το μίνι κοριτσιών του ΕΟΣ

Για το τουρνουά μίνι κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ ο ΕΟΣ επικράτησε εκτός έδρας με 21-33 του  Μακεδονικού.

Δίκαια επικράτηση για τους Μύθους Χαλάστρας

Καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα οι Μύθοι Χαλάστρας επικράτησαν με 66-56 των Μακεδόνων Αξιού για την Γ2 ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» στους Αμπελόκηπους για την Δόξα Δρυμού

Καλύτερη σε όλο τον αγώνα και πιο ψύχραιμη στα τελευταία λεπτά, η Δόξα Δρυμού επικράτησε στους Αμπελόκηπους με 59-64 του Αγίου Δημητρίου.

Ετοιμάζονται για τα πλέι-οφ οι Κένταυροι

Χωρίς προβλήματα οι Κένταυροι επικράτησαν με 62-84 εκτός έδρας επί του Κανάρη, στον τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου και ετοιμάζονται για τα πλέι-οφ.

Με το ένα πόδι στην «οκτάδα» οι έφηβοι του Ερμή Λαγκαδά

Εντυπωσιακός ο Ερμής Λαγκαδά επικράτησε με 52-77 του Ιωνικού στα Διαβατά για το εφηβικό πρωτάθλημα μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία την ρεβάνς στην έδρα του.

Βήμα πρωτιάς για τον Δ.Α.Σ.Ω.

Δείχνοντας σοβαρότητα από την αρχή του παιχνιδιού ο Δ.Α.Σ.Ω. δεν άφησε πολλά περιθώρια στην σκληροτράχηλη ομάδα του Κρόνου Ευόσμου και πέτυχε μία ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα με 76-53.

Περίπατος για τον Φιλαθλητικό Λαγκαδά

Εντυπωσιακός ο Φιλαθλητικός επικράτησε στον Λαγκαδά με 71-28 της Δόξας Ασσήρου που παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες.

Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Ατρόμητος Τριαδίου

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα  ο Ατρόμητος Τριαδίου επικράτησε με 59-53 των Βασιλικών. Ο τραυματισμός του Σπίθα στο 36ο λεπτό περιόρισε την διάθεση για πανηγύρια των νικητών.