Ηττα εντός έδρας για την Αγχίαλο

Την ήττα με 61-77 γνώρισε εντός έδρας η Αγχίαλος σε αγώνα που έγινε την Κυριακή με αντίπαλο τον Ικαρο Συκεών.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο. Μετά ανέλαβε δράση ο παίκτης του Ικάρου, Κωλέττης, που με επτά τρίποντα έκοψε τα φτερά της Αγχιάλου που είχε πολλές απουσίες. Σεϊταρίδης και Γκεμαλμάς, οι «πύργοι» της ομάδας δεν μπόρεσαν να δώσουν το παρών και παρά την καλή εμφάνιση του πλέι-μέικερ Μανιατοπουλου με 17 πόντους και του Βαϊνά με άλλους 17, αλλά  και του αρχηγού της ομάδας Κετάνη δεν μπόρεσαν να σώσουν την κατάσταση.

Η Αγχιαλος έπαιξε στο τρίτο δεκάλεπτο νευρικά και άναρχα με αποτέλεσμα τα πολλά λάθη. Ο προπονητής έκανε ότι μπορούσε αλλά η ομάδα δεν ξυπνούσε.

Δεκάλεπτα: 16-18, 32-38, 43-56, 61-77
Διαιτητές: Χιωτάκης-Αγραφιώτης Γρ.
ΑΓΧΙΑΛΟΣ (Μόσχου): Μανιατόπουλος 17(2), Παπαϊωάννου 1, Αντζελ Χ. 4, Θεοδωρίδης 10, Κετάνης 4, Μάρκου, Δασκαλάκης 10(1),Βαϊνάς 17(2).
ΙΚΑΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Τσανακτσής): Σαμολαδάς 11, Αντωνιάδης 18, Χρυσανθόπουλος 7, Καραϊδης 4, Αλμπάνης 2, Τουμπέλης 1, Κωλέττης 34(7), Αναστασόπουλος, Πανίδης, Αδάμου, Τσανακτσής.