Νίκη στο καλάθι για τον Γαλαξία

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι μεταξύ του Γαλαξία και του ΒΑΟ που ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων με 77-75.

Ο «Βυζαντινός» ήταν μπροστά σε όλο τον αγώνα μέχρι το 36ο λεπτό όταν ο Γαλαξίας πέρασε μπροστά με 71-70. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με μία βολή ο Βουνάκης σχεδόν σε νεκρό χρόνο. Στο ημίχρονο αποχώρησε λόγω προβλήματος με την όραση η πρώτη διαιτητής και το παιχνίδι συνέχισε μόνος του ο Γαζέτας.
Δεκάλεπτα: 12-21, 29-36, 48-61, 77-75
Διαιτητές: Πετανίδου Γ.-Γαζέτας Α.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ(Τζιόμαλος): Τζιβάνης 7, Κανλής 15(1), Παναγιωτόπουλος 8, Κακαρότζας, Χατζατούρωβ 14, Παπαδόπουλος 2, Τουρσουτζιάν 4, Συμεωνίδης, Βουνάκης 27(4), Μπαρμπαρούσης.
ΒΑΟ (Κατσής): Τσάρος 13, Μάστορας 2, Χολέβας 27(3), Στάσας, Γαλανίδης 5(1), Μουτζούρης Χ., Γρηγοριάδης, Κεφάλας, Ματζούνης 14(3), Καλαϊτζίδης, Καλογεράτος, Λεπτοκαρίδης 14(2).