«Περίπατος» στην Καλαμαριά για το Πειραματικό

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι μεταξύ του Ποσειδώνα Καλαμαριάς και του Πειραματικού που ολοκληρώθηκε με νίκη του δεύτερου με 64-80.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό (0- 8 επιμέρους σκορ) και πήραν μία διαφορά 20 πόντων, Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Πειραματικού συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με πολύ δυνατή άμυνα και όμορφο, ομαδικό μπάσκετ διατηρούσαν την διαφορά σταθερά στο +20.

Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο δόθηκε η ευκαιρία στους προπονητές των φιλοξενούμενων να  χρησιμοποιήσουν όλους τους παίκτες  χωρίς να επηρεαστεί η πολύ καλή απόδοση και σε άμυνα και σε επίθεση.

Δεκάλεπτα: 12-28, 32-48, 46-64, 64-80
Διαιτητές: Πετανίδου-Βασιλόπουλος
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κατσιάνης-Τσανίδης): Μπασιάκος, Καρβουνάρης Σ. 6(2), Καρβουνάρης Μ. 8(1), Πενόπουλος ,Παναγιωτόπουλος, Κωνσταντινίδης 2, Χαραλαμπίδης, Πασσιαλής, Θειάκος 10, Κορνηλάκης 2, Εκίζογλου 26, Αγγελίδης 10.
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Ιατρού-Τσεσμετζής): Κάπτσης 6, Τσιτινίδης 2, Πεχλιβάνης 2, Κατσαρής 9(2), Κεχαγιάς 8(2), Χορταριάς 11(1), Βλάχος 12(1), Δεμερτζής 11(1), Πετρίδης 11, Παντάλης 8.