Εκτη συνεχόμενη επιτυχία για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Έκτη συνεχόμενη νίκη για το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων που δείχνει ότι έχει πιάσει για τα καλά ρυθμό αφού επικράτησε με 59-65 του Ποσειδώνα στην Καλαμαριά.

Το ματς άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για την νικήτρια ομάδα. Με εύστοχα τριποντά του Ιντζεμπεη και με συνεχόμενους αιφνιδιασμούς είχε το πάνω χέρι και μια μεγάλη διάφορα που έκλεισε στο ημίχρονο στο +14.

Στην επανάληψη όμως παρουσιαστήκαν πιο χαλαροί από ότι έπρεπε και ο μαχητικός Ποσειδώνας με συνεχόμενα τρίποντα ισοφάρισε το σκορ στο 30ο λεπτό σε 46-46. Το παιχνίδι πήγαινε πόντο μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα με το σκορ ισόπαλο ένας παίκτης του Ποσειδώνα υπέπεσε σε αντιαθλητικό φάουλ και η ομάδα του (προπονητής και παίκτες) δεν μπόρεσαν να κρατήσουν την ψυχραιμία τους και χρεώθηκαν με διαδοχικές τεχνικές ποινές που διαμόρφωσαν το τελικό 59-65.

Δεκάλεπτα: 5-14, 18-32, 46-46, 59-65
Διαιτητές: Μανιός-Διβόλη
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρβουνάρης): Πενόπουλος 14(1), Κωνσταντινίδης 15(1), Καρολίδης 8(2), Καρβουνάρης 19(2), Τριανταφυλλίδης, Ελευθεριάδης, Μιχαηλίδης 3(1), Αρμένογλου, Μαστρογιαννόπουλος.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χαλκιάς): Αλατσίδης, Κουτσουκίδης 7(1), Βαρδής 1, Αναστασιάδης 15(1), Γούναρης 2, Ιντζέμπεης 12(2), Παπαχρήστου Ν., Παπαχρήστου Α. 2, Παπουνίδης 8, Δικταπανίδης 17.