Νίκη στην παράταση για τον ΚΑΟΣ

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο ΚΑΟΣ επιβλήθηκε στην παράταση του Γαλαξία με 87-79.

Οι νικητές που ήταν συνέχεια πίσω στο σκορ, προηγήθηκαν για πρώτη φορά στο 35ο λεπτό και διατήρησαν μικρό προβάδισμα. Οι παίκτες του Γαλαξία, ισοφάρισαν με τρίποντο του Βουνάκη δύο δεύτερα πριν την λήξη του κανονικού αγώνα, όμως στην παράταση οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι. Η νίκη αφιερώνεται από διοίκηση, προπονητή και παίκτες του ΚΑΟΣ στον Τάσο Τσαβλίδη που τραυματίστηκε στο γόνατο την προηγούμενη αγωνιστική.
Δεκάλεπτα: 18-18, 10-20, 21-17, 72-72(κ.α.), 87-79
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Καρκαλέτσης
ΚΑΟ  ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(Γραμματόγλου-Ανεσιάδης): Τζουμάνης, Κοτζαμπάσης 9(1), Μαστοράκης 12(2), Σιδηρόπουλος 23, Ζηκούλης 32, Βλάχος 2, Καραγεωργίου 3, Παπανικολάου 6(1), Ταρνανίδης.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ(Τζιόμαλος): Τζιβάνης 8, Κανλής 22(4), Χατζατουρώβ 7(1), Παναγιωτόπουλος 6(1), Παπαδόπουλος 3(1), Τουρσουτζιάν 2, Συμεωνίδης 2, Βουνάκης 29(5), Μπαρμπαρούσης, Παπαθανασίου.