Ηττα στις λεπτομέρειες για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Για μια ακόμα φορά οι γυναίκες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, αυτή την φορά κόντρα στον Πρωτέα Βούλας, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πάρουν το «ροζ» φύλλο καθώς ηττήθηκαν με 57-60.

Οι παίκτριες της Ελένης Καφαντάρη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας δυνατή άμυνα πήγαν στο ημίχρονο με μια διαφορά δέκα πόντων (35-25). Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενες ανέβασαν την απόδοση τους και πέρασαν μπροστά στο σκορ. Στο τέλος το Νέο Ρύσιο είχε την δυνατότητα να διεκδικήσει την νίκη καθώς μείωσε σε 57-58. Δεν κατάφερε όμως να κάνει γρήγορο φάουλ και η Μαγγαλιου διαμόρφωσε το τελικό 57-60.
Δεκάλεπτα: 23-14, 35-25, 43-47, 57-60
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Δημάδης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ(Καφαντάρη): Σκιαδοπούλου 21, Σταυρίδου 20 (2), Αυτζή 8, Μαραγκού 4, Καζαντζή 2, Μούρτου 2, Μπαμπικέρ, Ταυροπούλου, Γράψα.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δάγλας): Λύμουρα 16 (4) Δασκαλοπούλου, Μαγαλιού 13 (3), Μπαρμπερίδου 7 (1), Παυλοπούλου, Φασούλα, Νικολοπούλου 5, Φρίμαν 19, Τετενέ.