«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι παίδες του ΑΣ Πανόραμα- Αρχισε το τουρνουά των ακαδημιών-Φωτορεπορτάζ

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν του Ερμή Καλαμαριάς με 51-41.

Δεκάλεπτα: 12-11, 22-22, 38-33, 51-41
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Οικονόμου
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κούρτης): Τσαγιάς 5, Σαμαράς 14(2), Ψαρράς 8, Καρανικόλας 4, Γουναρόπουλος 5, Βουτσάς 2, Καρακασίδης 1, Λιάρος, Αθανασιάδης, Τσαούσης 6, Σκανδαλίδης 4, Θεοδωρίδης 2.
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Σίσκος): Αγγελίδης, Αγγέλου, Γερούδας, Παπανικολάου 3, Φαναριώτης 2, Μαλογιάννης 2, Παναγιωτίδης, Παππάς 15, Μιλκούδης 10(1), Γεωργάκης, Λίτσος 9.

Αρχισε το τουρνουά των ακαδημιών

Με μια νίκη και μια ήττα για bambini και juniors αντίστοιχα (20-15 και 34-12) εκτός έδρας με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θέρμης, άρχισε τους αγώνες ο ΑΣ Πανόραμα στα πλαίσια των επισήμων φιλικών Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Το προμίνι είχε ρεπό και την ευκαιρία να ψηφίσει αρχηγούς. Πρώτος αρχηγός εκλέχτηκε ο Γιώργος Νικολόπουλος,  ενώ δεύτερος ο Γιώργος Πετσιάβας.