Απίστευτο παιχνίδι στην Ιωνία-Νίκη στην παράταση για τους εφήβους του ΒΑΟ

Διπλασίασε τις νίκες του το εφηβικό τμήμα του ΒΑΟ πετυχαίνοντας μια δύσκολη νίκη, ύστερα από παράταση, απέναντι στον Ιωνικό Ιωνίας με  71-76.

Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα με την ομάδα του ΒΑΟ να καταφέρνει να γυρίσει στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και να νικήσει τελικά δείχνοντας «χαρακτήρα». Πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχου ο Φλιάτης με 42 πόντους και για τους φιλοξενούμενους οι Τσάρος και Γρηγοριάδης με 34 και 27 πόντους αντίστοιχα.
Δεκάλεπτα: 17-19, 33-25, 49-47, 64-64(κ.α.), 71-76
Διαιτητές: Ιγνατίου-Ζάνεβ
ΙΩΝΙΚΟΣ (Αγγέλης): Σέφκας 2, Βαρλαντσάνης 7(1), Μπάρκος, Τσορμπατζόγλου, Κελαμήτος, Γαλιατσάτος 17 (1), Φλιάτης 42(3), Ηλιάδης 3, Μάτζαρης.
ΒΑΟ (Ιορδάνου): Λεπτοκαρίδης 5, Γιαννάκης, Πρανδέκος 3, Δουμιάς, Τσάρος 34(2), Ανανιάδης Ν., Πισιώτης, Γελαδάρας, Ανανιάδης Σ. 3, Μέρμιγκας 4, Γρηγοριάδης 27.