Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι του ΒΑΟ

Την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα ματς πέτυχε το εφηβικό του ΒΑΟ καθώς με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επικράτησε με 70-48.

Ο «Βυζαντινός» ξεκίνησε πολύ άσχημα τον αγώνα και σε συνδυασμό με τη ευστοχία του Ποσειδώνα στα μακρινά σουτ, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 24-37 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η εικόνα όμως άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΒΑΟ να παίζει πολύ καλή άμυνα, να βρίσκει λύσεις στην επίθεση και τελικά να φτάνει στην επικράτηση με σκορ 70-48.
Δεκάλεπτα: 13-18, 24-37, 46-42, 70-48
Διαιτητές: Φούντζηλας-Κουκουλεκίδης Β.
ΒΑΟ (Ιορδάνου): Λεπτοκαρίδης 23, Γιαννάκης, Πρανδέκος 7, Εσέρογλου, Δουμιάς, Τσάρος 28(2), Ανανιάδης Ν.,  Πισιώτης, Ανανιάδης Σ., Μέρμιγκας, Μάστορας 12 (2).
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρβουνάρης): Κωνσταντινίδης 8(1), Παναγιωτόπουλος, Μαργαρίτης 7(2), Καρολίδης 6(2), Καρβουνάρης 12 (2), Τριανταφυλλίδης 2, Ελευθεριάδης, Μιχαηλίδης, Μπασιάκος 13 (2), Αρμένογλου, Μαστρογιαννόπουλος.