ΑΕΝ Κρήνης: «Αυτοκτονία»

Την Παρασκευή η ΑΕΝ Κρήνης αντιμετώπισε την ομάδα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας στο κλειστό της Καλαμαριάς, σε ένα παιχνίδι γκραντ γκινιόλ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες 54-56 με νικητή τον Ποσειδώνα.

Όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα των ηττημένων, «ο αγώνας πήγε πόντο πόντο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο με εξαίρεση κάποια διαστήματα στην αρχή και στο τρίτο δεκάλεπτο που προηγήθηκε η ομάδα μας μέχρι και 8 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο που ο Ποσειδώνας πήρε κεφάλι στο σκορ για πρώτη φορά με τέσσερις.

Το ματς κρίθηκε στις τέσσερις συνεχόμενες χαμένες βολές από τον κατά τα άλλα σε καλή βραδιά σέντερ της ομάδας μας και σε ένα επιθετικό ριμπάουντ με καλάθι στην λήξη του αγώνα 0,90" από το άκουσμα της κόρνας».