Εύκολο πέρασμα του ΚΣ Γέφυρας από τις Συκιές-Φωτορεπορτάζ

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ο ΚΣ Γέφυρας πέρασε  από τις  Συκιές καθώς  επιβλήθηκε με 44-63 της Ακαδημίας. ΗΟΟΡ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με μεγάλη  διαφορά από τα πρώτα λεπτά και στο τελευταίο δεκάλεπτο …πάτησαν φρένο μένοντας στο τελικό σκορ.  Στο έκτο λεπτό του αγώνα τραυματίστηκε ο Δημήτρης Μπίσκας των φιλοξενουμένων και αποχώρησε από το παιχνίδι.
Δεκάλεπτα: 7-22, 18-42, 25-57, 44-63
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.,-Τοκμακίδης
ΗΟΟΡ   (Αραϊτζόγλου-Μασλαρινός): Μικέζης 2, Γιώρτσιος Χ. 13(1), Μπρόζος 12(3), Κίθας  2,  Παρασκευόπουλος 5, Γιώρτσιος Α. 7(1), Κουθουρίδης 3(1), Πεχλιβάνης, Αθανασιάδης, Σιόκατας, Λουμπούνης.
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Δρακουλίδης): Μπίσκας 4, Πουλιάκης 2, Μωϋσίδης 10(1), Χρήστου 10, Παπαδόπουλος 9, Συντρίδης 2, Μυσιρλόγλου Γ. 7, Μυσιρλόγλου Π. 2, Τσιάτσιος 5, Ακσεχέρογλου 6, Ευσταθιάδης 4, Χαρισόπουλος 2.

Φωτό: «Φίλοι Μπάσκετ ΚΣ Γέφυρας»