Μεγάλη επιτυχία για τις νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Επικράτησαν με 62-57 στην δεύτερη παράταση του Γαλατσίου και συνεχίζουν αήττητες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Σημαντική νίκη πέτυχαν οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι των αηττήτων του 27ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος στην Σκάλα Λακωνίας, καθώς επιβλήθηκαν με 62-57 ύστερα από δύο παρατάσεις του Γαλατσίου.

Ετσι παραμένουν μόνες στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά από τρεις αγώνες.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από τα πρώτα λεπτά του με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία. Η Νάστου ήταν αυτή που με σουτ τριών πόντων οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Στην δεύτερη παράταση όμως και ιδιαίτερα στα τελευταία δύο λεπτά ο «Δικέφαλος» ήταν ανώτερος και πήρε το ροζ φύλλο.
Ολες οι αθλήτριες της ομάδας της Θεσσαλονίκης ήταν εξαιρετικές με αποκορύφωμα τις Σταμολάμπρου που ανέλαβε το σκοράρισμα και την Αγγελίδου που έκανε πολύ καλή δουλειά και στα ριμπάουντ.
Δεκάλεπτα: 8-3, 19-18, 33-31, 41-41(κ.α.), 48-48(α΄ παρ.), 57-62
ΓΑΛΑΤΣΙ (Χρυσικάκης): Κοκίου, Βιντζηλαίου Α. 6(1), Φουράκη Β. 8(1), Ζυγογιάννη 8,  Βιντζηλαίου Σ. 6, Γεωργιάδη 3, Παπαδάκη, Φουράκη Σ. 26.
ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος): Σταμολάμπρου 25(1), Σουλιώτη 2, Ράτζα 7(1), Νάστου 13(1), Αλεξίου, Παπαδοπούλου 4, Αγγελίδου 11, Τσελέμπη.